Api Cup w wykonaniu drużyny U-13

Miniony weekend był bardzo pracowity w wykonaniu zawodników z rocznika 2007, bowiem oprócz gry w Szalowej, uczestniczyli także w zakopiańskim Api Cup.

Pod Tatrami podopieczni trenera Mariusza Tokarczyka rozegrali w sumie 10 spotkań, po 23 minuty każde. Poza sportową rywalizacją skorzystall z atrakcji przygotowanych przez organizatorów, udając się na Gubałówkę, a także na termy Gorący Potok. Sobotni wieczór okazał się dobrym momentem do wspólnego kibicowania reprezentacji Polski, grającej w tym czasie mecz eliminacyjny z Izraelem.

Ostateczny rezultat nowosądeczan to 4 wygrane, 4 remisy i 2 porażki, z bilansem bramek :-3. Udział w turnieju był cennym doświadczeniem. Poprzez rywalizację z rówieśnikami prezentującymi dobry poziom sportowy mogli oni zweryfikować swoje mocne i słabsze strony gry. W końcowej klasyfikacji znaleźli się na 5. miejscu. Biorąc pod uwagę okoliczności w jakich kilkakrotnie stracili punkty (bramka Mineralnych w ostatniej minucie meczu, bramka Talentu w ostatniej minucie meczu, bezbramkowy remis z Brwinowem pomimo 3 sytuacji strzeleckich do pustej bramki – przyp. red.) z pewnością nasuwa się wiele refleksji. Na pewno w obszarze organizacji gry zawodziła faza finalizacji ataku dlatego muszą popracować nad tym aspektem z większą intensywnością w najbliższym mikrocyklu treningowym.

Indywidualne wyróżnienie w drużynie „Biało-czarnych” otrzymał Xawier Koral.

Komplet wyników

Faza grupowa
Akademia Sandecja U-13 – AP Profi Sport Duda 1:0 (Jaworski),
Akademia Sandecja U-13 – Kosa Konstancin 0:1,
Akademia Sandecja U-13 – LUKS Skrzyszów 0:0,
Akademia Sandecja U-13 – AP Podhala Nowy Targ 3:0 (Cisoń, Jaworski, Florek),

Liga Mistrzów (o miejsca 1-9)
Akademia Sandecja U-13 – JKS Jarosław 2:0 (Cisoń, Szczurowski),
Akademia Sandecja U-13 – Górnik Libiąż 0:0,
Akademia Sandecja U-13 – Talent Warszawa 0:1,
Akademia Sandecja U-13 – Naprzód Brwinów 0:0,
Akademia Sandecja U-13 – Skala Stryj 2:0 (Koral, Florek),
Akademia Sandecja U-13 – MUKS Mineralni Krynica 1:1 (Koral).

Akademia Sandecja U-13: Florek, Leśniak, Piszczek, Ogorzałek, Najduch, Koral, Orłowski, Szczurowski, Cisoń, Jaworski, Polański, Proszek, Pyrcioch, Smajdor, Plata.

Trener: Mariusz Tokarczyk.