Bellsport Cup w Zakopanem za nami

Podopieczni trenera Roberta Święsa w ostatni weekend wzięli udział, w zakopiańskim turnieju Bellsport Cup. Oprócz nich rywalizowały także z Polski, Europy, a nawet Świata.

Organizacja, a przede wszystkim poziom tego turnieju stały na najwyższej półce, za co Tomaszowi Popieli oraz Dariuszowi Baboniowi należą się ogromne gratulacje. Umożliwiając drużynom rywalizowanie na tak wysokim poziomie bardzo mocno ingerują w rozwój oraz świadomość młodych zawodników.

Jeśli chodzi o podopiecznych naszej Akademii to ich postawa w tych zawodach napawa wielkim optymizmem. Pojechali na ten turniej, aby zdobywać nowe doświadczenie i pokazać się z jak najlepszej strony. W każdym meczu skupiali się na otwarciu gry od własnej bramki, radzeniu sobie z pressingiem przeciwnika i płynnym przejściem z obrony do ataku oraz z ataku do obrony. Zawodnicy bardzo świadomie potraktowali słowa, które często padają na odprawie przedmeczowej: „W każdym meczu odważnymi czynami możesz więcej zyskać niż stracić, a Twoje czyny muszą być większe niż Twój strach”.

W grupie podopieczni trenera Roberta Święsa rywalizowali m.in. z drużyną Baníka Ostrawa (1:2), czy też Escola Varsovia (0:1). Jednak obiektywnie należy stwierdzić, że „Biało-czarni” nie byli zespołem gorszym. Podobnie twierdziło wiele postronnych osób. Dobra postawa naszych zawodników nie uszła również uwadze trenerom Reprezentacji Polski U-16, Krzysztofowi Kołaczykowi oraz Józefowi Młynarczykowi, którzy bacznie monitorowali kilku chłopaków. Oprócz nich zmaganiom przyglądali się również Jan Urban, Mirosław Szymkowiak, Grzegorz Rasiak oraz Remigiusz Jezierski.

– Gratulacje dla zawodników za ich odważne usposobienie oraz kreatywność. Jedyne czego można żałować to tego, że na co dzień nie możemy rywalizować na tak wysokim poziomie – powiedział trener Robert Święs.

Klasyfikacja końcowa turnieju Bellsport Cup
1. Baník Ostrawa
2. Escola Varsovia
3. Stal Rzeszów
4. Legia Warszawa
5. Śląsk Wrocław
6. Chicago Fire
7. Royal Antwerp FC
8. Pallokerho-35
9. FK AS Trenčín
10. SBV Excelsior
11. Pogoń Szczecin
12. TOP 54 Biała Podlaska
13. Akademia Sandecja
14. BE-1 NFA