CLJ U-15 Korona Kielce – Akademia Sandecja 3:3

Wynik 3:3 (1:2)
Bramki: Wokacz (Piskor), Wokacz (Stróżak), Stróżak (Tokarczyk)

Sandecja:
Urlik, Rutecki, Kowalik, Tokarczyk, Piskor, Nowak, Kupczak, I.Maślanka, Wokacz, Laskosz, Strażak, Tokarz, Piszczek, Zygmunt, M.Maślanka, Salomon, Hrabczak, Krawczyk.

Cieszy przede wszystkim zmiana jakościowa gry zespołu w stosunku do poprzedniego tygodnia. Zawodnicy bardzo dobrze realizowali nakreślone zadania i plan na ten mecz. Choć zaczęło się nie najlepiej, już w 11 min gospodarze objęli prowadzenie, jednak nikt z zespołu ani przez moment nie zwątpił w końcowy sukces w tym spotkaniu. Już po 3 min Nasi zawodnicy doprowadzili do wyrównania po dobrze wykonanym SFG, a po kolejnych 5 min ponownie na listę strzelców wpisał się Kacper Wokacz finalizując ładną kombinacyjną akcję drużyny. Wynik 1:2 utrzymał się do przerwy. Gospodarze już od początku drugiej połowy ruszyli do zdecydowanego ataku i szybko, w 43 min w zamieszaniu podbramkowym zdobyli gola, odrabiając straty. Sandecja umiejętnie odpierała ataki rywala i wyprowadzała coraz to groźniejsze kontrataki. Przyniosło to skutek w 74 minucie, a gola zdobył aktywny w tym meczu Mateusz Stróżak. W kolejnych minutach były jeszcze dwie dogodne sytuacje do dobycia kolejnych bramek i zamknięcia wyniku spotkania. Niestety w 78 min, błąd naszej defensywy wykorzystał rywal zdobywając wyrównującą bramkę i tym wynikiem skończył się mecz.

Było to ciekawe widowisko, prowadzone w szybkim tempie z wieloma zwrotami akcji. Pozostał mały niedosyt bo mogliśmy przywieźć z Kielc 3 pkt, jednak z perspektywy bardzo wyrównanej rywalizacji w grupie D szanujemy wywalczony punkt. Gratulacje dla naszych zawodników za walkę i zaangażowanie w tym meczu, zakończył Trener Jerzy Czernecki