COTYGODNIOWY RAPORT Z AKADEMII

Małopolska Liga Juniorów StarszychBocheński Klub Sportowy 0 – 3 Sandecja Nowy SączBramki: Marcin Ziemnik, Piotr Bryja, Adrian Mordarski Skład: Ciwiński – Klóska, Niemas (70′ Słaby), Leśniak (80′ Dzięciołowski), Król – Ligarski (46′ Bryja Paweł), Żołądź – Bryja Piotr, Ziemnik, Fryzowicz (75′ Mordarski) – Janik „Mecz całkowicie pod naszą kontrolą. Byliśmy zdecydowanie lepsi pod każdym względem piłkarskiego rzemiosła od drużyny gospodarzy. Po raz kolejny najlepszym zawodnikiem naszego zespołu był Wiktor Żołądź, który rządził i dzielił w środku pola.” – Trener Robert Kubiela  I Małopolska Liga Juniorów Młodszych (r. 2005)

Dąb Paszkówka 1 – 1 Sandecja Nowy Sącz

Bramki: Mateusz Sławecki

SKŁAD: Hajduk Kacper, Chlipała Jan, Skoczeń Jakub, Oleksy Wojciech, Kołodziej Kacper, Slawecki Mateusz, Wontorczyk Karol, Kuźma Jan, Janczy Jakub, Kusiak Karol, Sandera Oliwier.

Weszli: Wojtas Kacper, Wiewióra Tymoteusz

Nie grali: Gucwa Paweł, Gucwa Slawomir, Kozłowski Krystian, Ciastoń Rafał, Jasiński Adrian.

„Mecz rozgrywany na boisku na którym nie dało się grać. Gospodarze grali prostą piłkę, długie podania i walka w powietrzu. Nasz zespół dostosował się do przeciwnika i przyjął ich warunki. Bramka zdobyta dla nas była po wrzutce z lewej strony boiska po dograniu przez Oliwiera Sandere i uderzenia z 10 metra Mateusza Sławeckiego. W drugiej połowie mecz toczył się w środkowej części boiska, a gospodarze wyrównali stan meczu po pięknym uderzeniu z 20 metrów w samo okienko bramki.” – powiedział trener. II Małopolska Liga Juniorów Młodszych   (r. 2003)Sandecja Nowy Sącz 6 – 0 TAP TARNÓW 
Skład:
 SIEROTA (NALEPA), WIEWIÓRA (ZIELEŃ), KROK, CIASTOŃ, NOWAK (CHMIELOWSKI), WOJTAS (MĄKA), SŁABY, SZKRED (LEŚNIAK), ŚWIERAD (KWIT), SOBCZYK (WZOREK), ZYGMUNTTerener Ruchała – „Dobry mecz drużyny. Przez całe spotkanie kontrolowaliśmy grę. Cieszy dobra forma strzelecka zawodników . Gole padały po dobrym pressingu na połowie rywala oraz składnych akcjach zespołu. Na plus trzeba zapisać grę obronną całej drużyny i skuteczność w grze 1×1 w obronie i ataku.”

I  MAŁOPOLSKA LIGA TRAMPKARZY

BRAMKI DLA SANDECJI : Maciej Proszek, Kacper Talar, Hubert Michałczak

SANDECJA – Kacper Studencki, Dominik Faltyn, Michałczak Hubert,  Arkadiusz Ziemnik, Kamil Żarnowski, Jakub Jaworski, Mateusz Popiela, Maciej Proszek, Kacper Talar, Kacper Jarzębak, Marcin Jarzębak.

Grali Również:  Karol Jasiński, Dominik Olchawa, Kościółek Kacper, Sebastian Bocheński, Ciapała Ktystian.

Trener Robert Święs: Dobry mecz w naszym wykonaniu. Cieszy duża liczba sytuacji bramkowych a przede wszystkim sposób w jaki do nich dochodzimy. Zdecydowanie musimy poprawić element finalizacji.

MAŁOPOLSKA LIGA TRAMPKARZY

LIMANOVIA   0 – 4   SANDECJA NOWY SĄCZ

Bramki: Jarzębiak Mateusz (x2), Orzeł Arkadiusz, Łatka Kamil

Skład: Kowalczyk Stanisław, Łatka Karol, Sadowski Oskar, Mędlarski Karol, Łatka Kamil, Frączek Jakub, Jarzębiak Mateusz, Wojsław Tomasz, Drabik Kacper, Cisoń Krystian, Orzeł Arkadiusz

Grali również: Badura Michał, Tokarczyk Michał, Pietrzak Patryk, Goranci Filip, Janicki Mieszko, Łomnicki Jakub

Trener: Kamil Biel

„Pierwszy mecz rundy wiosennej drużyna zagrała z odpowiednim zaangażowaniem, co zaowocowało zdobyciem czterech goli. Przez praktycznie cały czas kontrolowaliśmy przebieg spotkania, tworząc wiele dogodnych sytuacji strzeleckich. W nielicznych okazjach do strzelenia gola przez gospodarzy spotkania pewnie interweniował nasz bramkarz.” – skomentował trener Kamil Biel

Warto dodać, że 5 zawodników dołączyło do nas od tej rundy. Wszystkim życzymy dobrej gry!

I Małopolska Liga Młodzików
Sandecja Nowy Sącz 3 – 2 AS Progres Kraków 

W niedzielę przy Kilińskiego odbył się mecz I MLM. Drugie zwycięstwo w drugiej kolejce zanotowali gospodarze, drużyna Sandecji.

Bramki:  Jakub Tokarczyk 15′, Kacper Liberda 25′, Jakub Tokarczyk 55′

Trener: Jerzy Czernecki


SANDECJA: Jakub Urlik – Jakub Tokarczyk, Piotr Kowalik, Michał Piszczek – Kacper Wokacz, Arkadiusz Nowak, Kacper Laskosz, Julian Hrabczak – Mateusz Stróżak; Adrian Salamon, Kacper Liberda, Patryk Kupczak

„To był bardzo trudny i zarazem wyrównany mecz. Przeciwnik „zawiesił wysoko poprzeczkę” obejmując prowadzenie w 13 minucie meczu, jednak na przerwę to my schodziliśmy z prowadzeniem po bramkach Tokarczyka i Liberdy. W drugiej części meczu oba zespoły grały bardzo otwarty futbol jednak tworzone sytuacje długo nie przekładały się na zdobycze  bramkowe. Dopiero w 55 minucie podwyższyliśmy na 3:1 po ładnym plasowanym strzale zza pola karnego Jakuba Tokarczyka. Zdobyta bramka wprowadziła za dużo rozluźnienia w poczynania zespołu i podobnie jak w poprzednim meczu z Wisłą daliśmy uwierzyć przeciwnikom w uzyskanie korzystnego rezultatu i wywiezienie choćby punku z Nowego Sącza po zdobyciu gola kontaktowego w 59 minucie. Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu ale ostatecznie dopisaliśmy punkty do naszego konta.” – przyznał trener Jerzy CzerneckiRESPECT CUP U-10 W sobotę drużyna u-10 rozgrywał mecze w grupie eliminacyjnej, ze zmiennym szczęściem. Ostatecznie zakwalifikowała się ona do grupy brązowej. W niedzielę drużyna zdobywa pierwsze miejsce w grupie brązowej, wygrywając 4 mecze, 1 remisując i 1 przegrywając.Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany Stefan Majczak. Gratulujemy!Na wyróżnienie zasłużył również Adrian Bołoz oraz Norbert Pater. Wszyscy chłopcy grali z pełnym zaangażowaniem godnie reprezentując barwy Akademii Sandecja.    Eliminacje Rem Marco Cup

W miniony weekend 12 drużyn z rocznika 2007 rywalizowało na boisku w Barcicach o możliwość gry w głównym turnieju Rem Marco, który jest prawdopodobnie najmocniej obsadzonym turniejem w Polsce dla ww kategorii wiekowej i odbędzie się we wrześniu w Zakopanem.

Zawodnicy z Akademii Sandecja bardzo dobrze poradzili sobie w fazie grupowej, gdzie w 4 meczach odnieśli zwycięstwa i raz bezbramkowo zremisowali. Znacznie trudniejsze zadanie było do wykonania w półfinale, gdzie zagraliśmy z późniejszym triumfatorem – FASE Szczecin i ulegliśmy 0:1. W meczu o 3. miejsce ponownie zmierzyliśmy się ze Skrą Częstochowa. W fazie grupowej górą była Sandecja, ale w fazie pucharowej to gracze spod Jasnej Góry zdobyli o jedną bramkę więcej.Klasyfikacja końcowa:

1. FASE Szczecin

2. Atlet Kijów

3. Skra Częstochowa

4. Akademia Sandecja

Zagrały także drużyny: Rekord Bielsko Biała, PN Mielec, UKS SMS Łódź, AP Duda Wrocław, Olimpia Osowa, Orawa Jabłonka, Dynamo Lwów, Barciczanka.

Skład Akademii Sandecja: Florek Dorian, Piszczek Oliwier, Ogorzałek Paweł, Koral Xawier, Polański Maciej, Jaworski Mateusz, Kosiński Eryk, Najduch Tomasz, Cisoń Konrad, Mróz Kamil, Smajdor Franciszek, Górka Bartosz, Pyrcioch Mikołaj.

Trener: Mariusz Tokarczyk.

Faza grupowa:

Sandecja – Barciczanka 3:0,

Sandecja – AP Duda Wrocław 0:0,

Sandecja – Skra Częstochowa 1:0,

Sandecja – UKS SMS Łódź 3:0,

Sandecja – Orawa Jabłonka 3:0,Faza pucharowa:

Sandecja – FASE Szczecin 0:1 (półfinał),

Sandecja – Skra Częstochowa 0:1 (o 3. miejsce).

Konfrontacja z rówieśnikami na wysokim poziomie piłkarskim dała wiarygodny obraz zarówno mocnych jak i słabszych stron naszej drużyny.  Pomimo braku awansu do turnieju głównego Rem Marco była to dla nas cenna lekcja. Kolejne zmagania rocznika 2007 już w najbliższy weekend 5-7 kwietnia w API CUP Zakopane.

SANDECJA NA PODIUM W ZAKOPANEM

Api Zakopane to stały adres drużyn Akademii Sandecja. Od piątku do niedzieli rozgrywany był kolejny turniej w roczniku 2006. Sandecja wystawiła zespół najsilniejszy z możliwych biorąc pod uwagę trwające aktualnie rozgrywki ligowe oraz potrzeby szkoleniowe. 
Zespół w turnieju długo utrzymywał się na zero po stronie strat bramkowych, strzelając jednocześnie rywalom kolejne gole. Wyrównane mecze stanowiły doskonały poligon piłkarskiego rzemiosła, satysfakcję z wygranych oraz gorzki smak niepowodzenia.
W ostatecznym rozrachunku zespół Sandecji w turnieju API CUP zajmuje 3 miejsce.
Indywidualną nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał nasz golkiper Konrad Tokarz!

W turnieju wystąpili: Tokarz, Rosiek, Rutecki, Marcinowski, Pieńkus, Śmiertka, Krawczyk, Krzyżak, Wastag, Frelich, Ogorzały, Łukaszczyk, Stojda, Oleksy, Bocheński, Sosnowski
Sztab trenerski: Jerzy Czernecki, Jakub Czernecki, Marcin Bocheński

Wyniki w grupie: 
Sandecja – MKS Błękitni Gębin I 1:0 
Krawczyk 
Sandecja – Footbal Club Będzin 1:0 
Rosiek 
Sandecja – DAP Dębica 2:0 
Krawczyk, Rosiek 
Sandecja – Djussz 15 Kijów 1:0 
Marcinowski 
Sandecja – Rodło Opole

Zajmujemy 1 miejsce w grupie . Po 3 drużyny z każdej z grup tworzą grupę mistrzowską.

LIGA MISTRZÓW: 
SOBOTA 
Sandecja – Śląsk Wrocław 1:1 
Sosnowski 
Sandecja – DAP Dębica 1:0 
Marcinowski 
Sandecja – Rodło Opole 1:2 
Pieńkus

LIGA MISTRZÓW: 
NIEDZIELA 
Sandecja – MKS Błękitni Gębin 2-0
Marcinowski, Ogorzały
Sandecja – Djusz Iwanofrankowsk 0:0

LIGA MISTRZÓW
1. WKS Śląsk Wrocław
2. Rodło Opole
3. Sandecja Nowy Sącz
4. DAP Dębica
5. MKS Błękitni Gabin
6. DJUSSZ 3 Iwanofrankows

LIGA EUROPY
1. Dunajec Nowy Sacz
2. DJUSSZ 15 Kijów
3. FC Rukh Vynnyki
4. FC Będzin
5. Portowiec Gdańsk
6. MKS Błękitni Gabin 2

„Przed turniejem celowaliśmy w pudło i ten cel został zrealizowany. Pozostaje lekki niedosyt ponieważ do drugiego miejsca zabrakło naprawdę niewiele, przed ostatnim meczem w „Lidze Mistrzów„ mieliśmy wszystko w swoich rękach – wygrywamy i zdobywamy srebro, ale niestety nie umieliśmy swojej przewagi udokumentować choćby jednym golem z drużyna która nie liczyła się już do walki o najwyższe cele. Przez fazę grupowa przeszliśmy jak burza wygrywając wszystkie 5 meczy nie tracąc przy tym żadnej bramki, za co należą się wielkie brawa ! Podsumowując, bardzo udany turniej w naszym wykonaniu. W ostatnich meczach zawiodła skuteczność, której brak był spowodowany nakładającym się zmęczeniem. W ciągu weekendu w stolicy Tatr rozegraliśmy aż 250 minut, jestem przekonany ze minuty spędzone na boisku oraz zdobyte cenne doświadczenie zaprocentują w rozpoczynających się w sobotę rozgrywkach ligowych!” – powiedział Jakub CzerneckiEkstraligii Talentów Rocznik 2009W niedziele 31.03 pierwszy zespół rocznika 2009 uczestniczył w pierwszej serii gier Ekstraligii Talentów w Chełmku. Występ zakończony 6 zwycięstwami i 1 porażką należy uznać za udany tym bardziej, że chłopcy pokazali wysokie umiejętności zarówno indywidualne jak i dobrą współpracę w zespole. Zajęli wysokie II miejsce, a najlepszym strzelcem został Maciej Piskor. Gratulacje dla całej drużyny i życzenia dalszych sukcesów.Trener: Bartłomiej Damasiewicz.