Drużyna U-8 na turnieju w Bieczu

W dniu 19 stycznia 2020 r. w Bieczu odbył się V Halowy Turniej Piłki Nożnej pod patronatem Burmistrza Biecza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej – rocznik 2012 i młodsi. Organizatorem turnieju był Klub Sportowy „Podhalanin” Biecz. Turniej rozgrywany był w formule drużyn 3+1, a czas trwania spotkania wynosił 12 minut. W turnieju oprócz Sandecji i gospodarzy turnieju wystąpiły jeszcze drużyny Aserek Gorlice, Glinik Gorlice, Vivo Gorlice (A i B), AP Jasło oraz słowacki Partizán Bardejov (Red i Blue). Trener Robert Bulzak wystawił do rywalizacji dwie drużyny U-8.

W pierwszej części turnieju obie nasze drużyny rywalizowały w osobnych grupach. Każda z drużyn rozegrała po cztery spotkania. Wyniki decydowały o podziale na grupę Złotą oraz Srebrną w których rywalizacja toczyła się w drugiej części imprezy.

Sandecja A odnotowała trzy zwycięstwa i jeden raz doznając goryczy porażki co pozwoliło na awans do grupy Złotej z drugiego miejsca z 9 punktami. Natomiast Sandecja B zwyciężyła dwukrotnie, tyle samo razy uznając wyższość rywali. Dzięki zdobytym 6 punktom oraz korzystnemu bilansowi bramkowemu również znalazła się w grupie Złotej.
W pierwszym meczu drugiej fazy rozgrywek biało-czarni stanęli naprzeciw siebie. Pomimo wzajemnych sympatii na boisku toczył się zacięty pojedynek w którym lepsza okazała się Sandecja B pokonując swoich kolegów 4:2. W dalszych pojedynkach Sandecja A jeszcze raz schodziła z boiska pokonana, jeden raz zwycięska a w jednym z pojedynków padł remis. Natomiast Sandecja B idąc „za ciosem” zwyciężyła dwa kolejne spotkania. W ostatnim rozgrywanym meczu podzieliła się punktami.

Turniej rozgrywany był bez klasyfikacji końcowej, dlatego każda z drużyn mogła poczuć się zwycięzcą. Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani medalem za udział w turnieju. Honor był szczególny, ponieważ każdy z medali był niepowtarzalny i wyjątkowy, bo wykonany przez niepełnosprawne dzieci – podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bieczu.

Gratulujemy zawodnikom wspaniałych akcji i pięknych goli, a rodzicom dziękujemy za obecność i gorący doping!

Akademia Sandecja I: Szymon Białogłowicz, Nikodem Gadzina, Borys Gramsz, Krzysztof Jasiński, Mikołaj Nesterak, Marcel Pękala, Szymon Wójcik.

Akademia Sandecja II: Alan Adamek, Kacper Kruczek, Franciszek Krzemień, Dawid Matusik, Jakub Nowak, Patryk Pawłowski, Michał Żuchowski