Dwojak: jestem nieco zawiedzionyNa zebraniu Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, poświęconym w szczególności rozgrywkom seniorów IV ligi i niższych klas rozgrywkowych oraz rozgrywek młodzieżowych, podjęto decyzję o zakończeniu tych zmagań.

Prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej wypracowali wspólne stanowisko o zakończeniu rozgrywek IV ligi i klas niższych oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez Związki pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów. Jednocześnie ustalono, iż jako kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek.

Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych. 

– Pewnie jak większość Akademii w Polsce jestem nieco zawiedziony taką decyzją. W Akademii gorąco oczekiwaliśmy właśnie tej rundy, wywalczyliśmy bowiem awans do Ligi Makroregionalnej Juniora Starszego, a także nasz zespół U-15 miał do rozegrania całą rundę w CLJ U15, rocznik 2006 awansował do ligi wojewódzkiej, gdzie rywalizowałby z o rok starszymi drużynami, co było zgodne z założonymi perspektywicznymi planami szkoleniowymi – zaznaczył Mateusz Dwojak, Dyrektor Akademii Sandecja.

– Poziom współzawodnictwa centralnego i wojewódzkiego miał być dla nas istotnym elementem, weryfikującym częściowo naszą pracę i częściowo perspektywę rozwoju zawodników. Rywalizacja na boisku z wymagającymi przeciwnikami jest bardzo istotnym elementem rozwoju każdego zawodnika, ale także całej Akademii. Bardzo zależało nam na tym, by z tego półrocza wyciągnąć jak najwięcej dobrych wniosków i ze zdecydowanie większym bagażem doświadczeń przystąpić do realizacji kolejnych celów, również tych związanych z naszymi IV-ligowymi rezerwami, które również na tą rundę miały jasno określony cel, wprowadzić jak największą ilość młodych zawodników w świat seniorskiej piłki. – dodał Trener zespołu rezerw Naszego klubu.

– Po części to się udało, bo nasz zespół rezerw okazał się najmłodszym zespołem w całej małopolsce (IV wschód, IV zachód), a w Polsce uplasował się na 15. pozycji na prawie 350 zespołów występujących w rozgrywkach IV ligi. Niestety nie mieliśmy wpływu na decyzję o zakończeniu rozgrywek, jednak nie zmienia ona strategii rozwoju projektu Akademii Sandecja  – zakończył Mateusz Dwojak.