IV miejsce drużyny U-14 na turnieju Estima Cup

Dobrze zaprezentował się zespół U-14 z naszej Akademii na Międzynarodowym Turnieju Estima Cup. Drużyna prowadzona przez trenera Jerzego Czerneckiego zajęła wysokie 4. miejsce w gronie 14 zespołów.

– Apetyty po dwóch dniach rywalizacji były trochę większe. Niestety w półfinale ulegliśmy późniejszemu tryumfatorowi, Legii Warszawa, a w meczu o 3. miejsce Koronie Kielce. W obu meczach „tanio skóry nie sprzedaliśmy” i walczyliśmy jak równy z równym; choć wynik z Koroną wskazuje wyraźnie lepszego tego starcia to z przebiegu gry można być zadowolonym. Przez ostatnie pół roku rywalizowaliśmy z drużynami w Lidze Okręgowej i w takim turnieju mieliśmy okazję zobaczyć oraz zweryfikować jak prezentuje się nasz zespół na tle najlepszych drużyn w Polsce, a także czy wykonana praca przez ten okres była odpowiednia. Należy stwierdzić, że nadal jesteśmy jedną z czołowych drużyn w tym roczniku. Teraz będziemy analizować mecze z turnieju, wyciągniemy wnioski i jeszcze mocniej i z pokorą będziemy pracować nad rozwojem naszych zawodników. Gratulujemy chłopakom ambitnej postawy, dziękujemy za zaproszenie i organizację turnieju na najwyższym poziomie Piotrkowi Turbańskiemu i Przemkowi Bednarkowi oraz wszystkim naszym rywalom za sportową rywalizację w duchu fair play – podsumował zmagania trener Jerzy Czernecki

Wyniki
Akademia Sandecja U-14 – Drukarz Warszawa 2:0 (Mateusz Stróżak, Igor Maślanka)
Akademia Sandecja U-14 – Górnik Zabrze 2:2 (Krzysztof Piskor, Kacper Wokacz)
Akademia Sandecja U-14 – Escola Varsovia 0:2
Akademia Sandecja U-14 – Korona II Kielce 1:0 (Mateusz Stróżak)
Akademia Sandecja U-14 – Odra Opole 1:0 (Kacper Wokacz)
Akademia Sandecja U-14 – Widzew Łódź 2:0 (Krzysztof Piskor, Igor Maślanka)
Legia Warszawa – Akademia Sandecja U-14 1:0
Korona Kielce – Akademia Sandecja U-14 3:0

Klasyfikacja końcowa:
1. Legia Warszawa
2. Escola Varsovia I
3. Korona Kielce I
4. Akademia Sandecja
5. Górnik Zabrze
6. Drukarz Warszawa
7. FC Hradec Králové
8. Ruch Winniki
9. Warta Poznań
10. Escola Varsovia II
11. Widzew Łódź
12. Korona Kielce II
13. Odra Opole
14. Iskra Kochlice

Akademia Sandecja U-14: Marcin Maślanka, Patryk Kupczak, Maciej Pazdan, Piotr Rosiek, Mateusz Rutecki, Mateusz Stróżak, Krzysztof Piskor, Piotr Kowalik, Konrad Tokarz, Adrian Salamon, Kacper Liberda, Kacper Wokacz, Arkadiusz Nowak, Igor Maślanka, Jakub Tokarczyk, Edgar Pieńkus, Fabian Krawczyk, Miłosz Marcinowski.