Jesień 2019 – podsumowanie cz. 2

Za nami rozgrywki w rundzie jesiennej sezonu 2019/20, więc czas na ich podsumowanie w wykonaniu podopiecznych Akademii Sandecja. Zapraszamy do lektury drugiej części.

Okręgowa Liga Trampkarzy

Podopieczni trenerów Jerzego Czerneckiego i Arkadiusza Sajdaka w rozgrywkach jesiennych 2019 głównie występowali w I OLT. W rozgrywkach tych w różnym wymiarze czasowym wystąpili wszyscy zawodnicy aktualnej kadry. W rywalizacji ze starszym rocznikiem nasz zespół zaprezentował się bardzo dobrze pewnie wygrywając ligę. W wielu spotkaniach byliśmy zespołem dominującym, który narzucał swój ofensywny styl gry, chciał prowadzić grę, zdobywać bramki i odzwierciedlały to wyniki meczów. Jednak z bezpośrednimi rywali do wygrania ligi i awansu do baraży już tak łatwo nie było. Różnica jednego roku w tym okresie rozwoju fizycznego dawała się zauważyć, rywalizacji była bardziej wyrównana, a mecze te z punktu szkoleniowego były najbardziej wartościowe dla naszych zawodników. Ostatecznie nasz zespół zasłużenie zwyciężył w I OLT z kompletem 9 zwycięstw i imponującym bilansem bramkowym 49:6. W meczach barażowych o awans do II Małopolskiej Ligi Trampkarza zmierzyliśmy się z drużynami Turbacza Mszana Dolna i Wisła Czarny Dunajec. O ile z tymi pierwszymi bez problemu poradziliśmy sobie wygrywając zdecydowanie w obu meczach, to z góralami z Czarnego Dunajca stoczyliśmy dwa wyrównane pojedynki, u siebie remisując 1:1 a na terenie rywala wygrywając 1:0 przechylając szale zwycięstwa dopiero w końcówce meczu. Zakładany cel na okres jesienny zrealizowaliśmy w 100 % uzyskując awans do II MLT. Na wiosnę będziemy rywalizować z mocniejszymi rywalami, poziom trudności postawiony przed naszym zespołem znacznie wzrośnie. Najważniejsze jednak, że będziemy mogli grać w bardziej wymagającym środowisku, w którym nasi zawodnicy będą mogli zdobywać kolejne doświadczenia. Będziemy grać w każdym meczu o jak najlepszy wynik, jednak nie jest to celem samym w sobie, chcemy żeby było to efektem naszej dobrej pracy i postępów zarówno indywidualnych jak i zespołowych naszych zawodników. Należy dodać, że 9 zawodników z rocznika 2006 miała możliwość zadebiutować na najwyższym poziomie rozgrywek w Centralnej Lidze Juniorów U-15, wspierając starszych kolegów. Najwięcej minut na tym poziomie rozegrali: Piotr Kowalik, Edgard Pieńkus i Jakub Urlik, pozostali również dołożyli w mniejszym lub większym stopniu cegiełkę do realizacji zakładanego celu jakim było utrzymanie zespołu na tym poziomie rozgrywkowym.

Trenerzy: Jerzy Czernecki / Arkadiusz Sajdak.

II Okręgowa Liga Trampkarzy

Część zawodników z roczników 2005 i 2006 także może przypisać sobie mały sukces jakim było wygranie II Okręgowej Ligi Trampkarza i awans o szczebel wyżej. W II OLT głównie występowali zawodnicy rocznika 2005, a kilku zawodników 2006 uzupełniało kadrę meczową. Zespół Akademii Sandecja bezwzględnie zdominował rozgrywki notując komplet zwycięstw z bilansem bramkowym 72:3 co na 7 rozegranych meczy daje średnią ponad 10 zdobytych goli. Gratulacje dla zawodników z rocznika 2005 i 2006 występujących w tych rozgrywkach.

Trenerzy: Jakub Czernecki / Arkadiusz Sajdak.

Małopolska Liga Młodzików

Rocznik 2007 rywalizował I Małopolskiej Lidze Młodzików, oraz I Okręgowej Lidze Młodzików. Wspomniane wyżej rozgrywki towarzyszyły nam aż do 2 listopada. W MLM uczestniczyło 8 drużyn, każda z nich rozegrała ze sobą mecz i rewanż, co daje 14 kolejek ligowych. Nasza drużyna grała bardzo nieregularnie, dobre występy przeplatając słabszymi. Finalnie zajęliśmy 5. miejsce z dorobkiem 19 punktów (6 zwycięstw, 1 remis, 7 porażek z bilansem bramek 36:23). Choć wyniki nie zawsze odzwierciedlały wydarzenia na boisku cieszy fakt, że mogliśmy rywalizować na najwyższym poziomie w swojej kategorii wiekowej. Mierzyliśmy się bowiem m.in z drużynami Cracovii, Dunajca, Wisły Kraków, Progresu Kraków, Tarnovii. Wiosną rozgrywki będą jeszcze bardziej wymagające, bowiem miejsca Fabloku Chrzanów i AP Podhala Nowy Targ (kolejno 7. i 8. miejsce w tabeli) zajmą zwycięzcy II Małopolskiej Ligi Młodzików: Okocimski Brzesko i Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska. Mamy nadzieję że granie z tak mocnymi zespołami będzie bardzo dużym doświadczeniem dla wszystkich naszych zawodników i poprzez te mecze jeszcze bardziej usprawni ich rozwój indywidualny.

Trenerzy:  Mariusz Tokarczyk / Daniel Kurowski.

II Małopolska Liga Młodzików

Podsumowując w czasie trwania całej rundy jesiennej były moment lepsze i gorsze. Cieszy fakt i możliwość rywalizacji w mocnej lidze małopolskiej z dobrymi rywalami, a przede wszystkim w większości starszymi. Jak pokazały mecze rok różnicy w tym wieku i rozwoju fizyczno-motorycznym chłopaków znaczy dużo. Nasza dobra gra techniczna, próby konstruowania składnych akcji, realizowanie wyznaczonych celów na dany mecz nie zawsze przynosiły efekty w postaci wyniku. Jednak realizując ściśle określony plan na drużynę, a przede wszystkim na jednostki, to nie wynik jest na pierwszym miejscu, choć jest ważny, lecz rozwój i nauka chłopaków oraz wyciąganie wniosków na przyszłość. Zebrane doświadczenie jak i nauka przyniesie wymierne korzyści na przyszłość, na najbliższe dni, tygodnie, miesiące. W lidze gdzie na 8 drużyn spadało, aż 4 było bardzo trudno się utrzymać co niestety nam się nie udało. W meczach często pomimo naszej dobrej gry decydowały detale, motoryczność i fizyczność z czym mieliśmy największy problem. Chodzimy z wysoko uniesioną głową i pracujemy dalej, wiemy w którym kierunku podążać i tylko ciężką pracą na treningach, meczach możemy być jeszcze lepsi jako drużyna i jednostki.

Trenerzy: Michał Jawczak / Wojciech Fritz.

I Okręgowa Liga Młodzika

W I OLM rywalizowało 12 drużyn, gdzie każda zagrała ze sobą 1 mecz, bez rewanżu – łącznie 11 kolejek. Drużynę grającą w lidze okręgowej często wspierali młodsi koledzy z rocznika 2008. Ostatecznie zdobyliśmy 19 punktów, na co złożyło się 6 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki. Bilans bramek 19:20.

Trenerzy: Daniel Kurowski / Wojciech Fritz.

II Okręgowa Liga Młodzika

W okresie jesień 2019 zespół rocznika 2009 po raz pierwszy występował w II Lidze Okręgowej Młodzika. Rozegraliśmy 11 meczów ligowych, w których szansę gry oraz możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami dostali zawodnicy z grupy A (część z grupy B). Podsumowując występy w meczach ligowych musimy stwierdzić, że były bardzo udane. Pokazaliśmy dobrą grę jako zespół, a także wysokie umiejętności indywidualne. We wszystkich meczach byliśmy drużyną lepszą, która grała w piłkę i stwarzała wiele sytuacji bramkowych. Prowadząc odważną grę nie ustrzegliśmy się błędów w defensywie, należy jednak wyciągnąć wnioski i poprawiać ten element. Trzeba zaznaczyć, że w większości meczy mierzyliśmy się z przeciwnikiem dwa lata starszym a mimo tego chłopcy zajęli 1. miejsce. Mamy nadzieję, że uda się w kolejnej rundzie wystąpić na wyższym poziomie gdzie będziemy zbierać kolejne doświadczenia. Okręgowa Liga Młodzika – 11 meczy, 9 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka, bramki 50:11.

Trenerzy: Bartłomiej Damasiewicz / Andrzej Grabczyk.

Okręgowa Liga Orlika

Drużyna rocznika 2009 oraz rocznika 2010 rozgrywała swoje mecze w Okręgowej Lidze Orlika. Rozegrała 6 spotkań, wygrywając 2 z nich, 2 razy remisując oraz ponosząc dwie porażki. Bilans bramkowy to 24-20. Ostatecznie drużyna zajęła 4. miejsce w tabeli, ale nie to jest najważniejsze. Najistotniejsze to możliwość rywalizacji z rówieśnikami, lekcja radości z wygranej przy okazaniu szacunku drużynie pokonanej, a także umiejętność przyjęcia porażki. Rozegrane mecze niech będą cenną nauką na przyszłość oraz niech zaprocentują w kolejnych rozgrywkach.

Trenerzy: Andrzej Grabczyk / Adam Ciastoń.