Kolejne 3 punkty zostają w Sączu U-19.

Akademia Sandecja – Korona II Kielce 2-1 (1-0)

Bramki: Jan Kuźma 43′, Wojciech Oleksy 93′ – Konrad Głowacki 50′

Sandecja: Jakub Burek – Maksymilian Dzięgiel, Jan Chlipała, Kacper Kołodziej, Wojciech Oleksy – Szymon Zygmunt (55′ Karol Kusiak), Mateusz Sławecki (55′ Jakub Jaworski), Jakub Zych, Jan Kuźma, Dominik Kuc (65′ Oliwier Sandera), – Dawid Salamon (83′ Wojciech Wąchała)

Mecz mógł się świetnie rozpocząć dla gospodarzy, ale już w pierwszej akcji na bramkę przeciwnika fatalnie przestrzelił z 7 metrów Maksymilian Dzięgiel. W dalszej części spotkania mecz się wyrównał , ale sytuacji było jak na lekarstwo. Dopiero ,gdy sędzia podyktował rzut wolny dla Sandecji przepięknym strzałem popisał się Kuźma Jan i zespól gospodarzy schodził na przerwe z wynikiem 1 – 0 . W drugiej części spotkania po fatalnym błędzie naszego bramkarza i strzału z 20 metrów Korona wyrównała. Emocje zaczęły się pod koniec meczu, gdzie najpierw Kuźma Jan musiał opuścić boisko za 2 żółte kartki i w konsekwencji czerwonej i Sandecja musiała grać w osłabieniu co chcieli wykorzystać przyjezdni inicjując co chwila ataki na bramkę Burka. Sytuacja się wyrównała, gdy po faulu na Jakubie Zychu , który wychodził sam na sam z bramkarzem sędzia pokazał czerwona kartkę zawodnikowi Korony. Ostatnie 5 minut Sandecja przycisnęła przeciwnika i Oleksy Wojciech nie wykorzystał 100 % sytuacji. W ostatniej minucie doliczonego czasu ten sam zawodnik zrehabilitował się uderzając celnie na bramkę po rzucie wolnym.

Cieszą 3 punkty i charakter zespołu, który walczył do końcowego gwizdka. zdj.naszsport