Kolejny krok Akademii w dbałości o rozwój podopiecznych!

Z początkiem sierpnia rozpoczęliśmy kolejny projekt, którego celem jest doskonalenie umiejętności technicznych naszych zawodników. Na początek projekt ten obejmuje adeptów naszej Akademii od kategorii trampkarz do junior, a więc roczniki 2007 – 2002, w późniejszym etapie planujemy rozszerzyć tą inicjatywę na kolejne kategorie.

Zajęcia planowane są w blokach zgodnych z kategorią wiekową czyli trampkarze roczniki 2007 i 2006, junior młodszy roczniki 2005 i 2004 oraz junior roczniki 2003 i 2002. Dla każdej kategorii będą prowadzone po dwa zajęcia w miesiącu w terminach ustalonych z trenerami prowadzącymi rocznik. Projekt skierowany jest do najzdolniejszych zawodników Akademii w celu  doskonalenia umiejętności  technicznych oraz  poprawy techniki użytkowej naszych zawodników. Na każde zajęcia w zależności od prowadzonego tematu trenerzy prowadzący roczniki będą wyznaczać zawodników, a  grupa treningowa będzie liczyła maksymalnie 8 osób.

Koordynatorem projektu a zarazem prowadzącym zajęcia będzie Trener Marek Zagórski, doświadczony trener naszej Akademii  z długoletnim stażem zawodniczym w klubie Sandecja. Trener Marek pracował zarówno z młodzieżą jak i seniorami, ma doskonałe rozeznanie na jakie aspekty techniczne należy zwracać szczególną uwagę aby zawodnik mógł osiągnąć odpowiednio wysoki poziom sportowy. Należy dodać, że Trener Marek Zagórski dołożył znaczącą cegiełkę do rozwoju wielu zawodników, którzy wyszli z naszej  Akademii i mogą realizować swoje piłkarskie marzenia na poziomie centralnym są to między innymi: Karol Smajdor – Lech Poznań, Krzysztof Toporkiewicz – Jagiellonia Białystok, Kamil Ogorzały i Szymon Tokarz – I zespół Sandecji, Gieniec Mateusz i Karol Twardowski – Resovia Rzeszów, Ziemnik Łukasz – Cracovia Kraków oraz kilku kolejnych objętych  projektem  TOP TALENT i dobijających się do kadry I zespołu Sandecji. 

Trenerze życzymy powodzenia w tej odpowiedzialnej pracy i mamy nadzieję, że owocem tego projektu będą kolejni wychowankowie Akademii Sandecja grający już wkrótce w I zespole Sandecji.