Mamy Złotą Gwiazdkę PZPN!

694 szkółki piłkarskie otrzymały Certyfikaty PZPN na jednym z trzech poziomów: złotym, srebrnym lub brązowym. Poniżej przedstawiamy pełną listę wyróżnionych podmiotów.

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

Najwięcej certyfikatów przyznano w województwie śląskim – 85. Wśród nich 48 jest brązowych, 19 srebrnych, a 18 złotych. W tej ostatniej kategorii lepsza od Śląska jest wyłącznie Małopolska, gdzie najcenniejszą z gwiazdek może poszczycić się aż 25 szkółek.

Każda ze szkółek, które pomyślnie przeszły weryfikację i w konsekwencji zostały odznaczone certyfikatami, otrzyma od Polskiego Związku Piłki Nożnej bezpośrednią wiadomość ze szczegółowymi wytycznymi co do dalszych kroków. Pełna lista certyfikowanych szkółek w podziale na poziom odznaczenia znajduje się w poniższych załącznikach. Wszystkim wyróżnionym składamy niniejszym serdeczne gratulacje.

– Można powiedzieć że ciężka praca, która została wykonana przez ostatnie miesiące została nagrodzona. Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia, ale wiem że to dopiero początek i nie możemy zachłysnąć się tym sukcesem. Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy i zadań dla nas wszystkich. Ten certyfikat był dla mnie ważnym projektem, który mam nadzieję pozwoli nam wykonać kolejne kroki w kierunku rozwoju naszej Akademii. Oczywiście wszystko to po to, aby nasi zawodnicy mieli optymalne warunki do pracy. Wielkie podziękowania dla rodziców, kierowników poszczególnych roczników, pracowników klubu, a także wszystkich trenerów bo wykonali kawał dobrej roboty i każdy ma swój wkład w ten ostateczny sukces – powiedział Dyrektor Akademii Sandecja, Mateusz Dwojak.

Złote gwiazdki –> TUTAJ
Srebrne gwiazdki –> TUTAJ
Brązowe gwiazdki –> TUTAJ

Źródło: Łączy Nas Piłka