Nowy szkoleniowiec rezerw!

Niedawno informowaliśmy, że Janusz Świerad przestał pełnić funkcję trenera naszej drugiej drużyny. Teraz miło nam jest oznajmić, iż na tym stanowisku oficjalnie zastąpił go Mateusz Dwojak.

Mateusz Dwojak urodził się 1 lipca 1986 roku. Gry w piłkę nożną uczył się w grupach młodzieżowych dwukrotnego Mistrza Polski i zdobywcy krajowego Superpucharu – Zagłębia Lubin. W tym klubie jako zawodnik przeszedł kolejno przez wszystkie szczeble szkolenia młodych piłkarzy, do kategorii juniora starszego włącznie. Następnie występował jako pomocnik w drugiej drużynie Zagłębia Lubin (obecnie III liga), ale swoją przygodę z uprawianiem sportu musiał jednak przedwcześnie zakończyć. Powodem takiej decyzji była poważna kontuzja.

Pracę w charakterze trenera młodzieży rozpoczął w 2006 roku, zajmując się szkoleniem zawodników z regionu nowosądeckiego. Posiada licencję UEFA A. W przeszłości brał udział w licznych stażach i kursokonferencjach dla trenerów związanych z tematyką szkolenia dzieci i młodzieży. Obecnie jest również dyrektorem Akademii Sandecja, a jego współpracownikami w drugiej drużynie będą Sebastian Szczepański (asystent) oraz Paweł Zwoliński (trener bramkarzy).

– Bardzo się cieszę ze po kilku miesiącach mogłem powrócić na ławkę trenerską. Mam nadzieję, że połączenie tych dwóch  funkcji w klubie jeszcze bardziej usprawni wprowadzanie naszych wychowanków do świata seniorskiej piłki poprzez czwartoligowe rezerwy Sandecji – powiedział nowy szkoleniowiec drużyny, Mateusz Dwojak.

Trenerze również bardzo się cieszymy i życzymy Ci powodzenia!