PODSUMOWANIE LIG WOJEWÓDZKICH

W ostatnim okresie w naszej Akademii zostało zainicjowanych kilka nowych projektów nastąpiło wiele większych i mniejszych zmian organizacyjnych, które miały na celu przede wszystkim usprawnienie szkolenia i podniesienia jego jakości. Jednym z mierników, a zarazem możliwością weryfikacją postępów  jest  rywalizacja sportowa, której końcowym rezultatem jest wynik. Tu dochodzimy  do kontrowersji czy wynik w procesie szkolenia jest istotny czy nie? Uważamy, że wynik sportowy jest istotny na każdym etapie szkolenia, sensem rywalizacji jest dążenie do zwycięstwa jednak oczywistym jest, że wynik sportowy nie powinien i nie może być celem i priorytetem lecz zdecydowanie EFEKTEM codziennej pracy. Trenujesz ciężko, nabywasz nowe umiejętności, doskonalisz dotychczas poznane, stajesz się lepszy „od siebie wczoraj”, wygrywasz lekko, bo jest to efekt włożonej pracy, przemyślanego procesu szkolenia oraz prawidłowej organizacji.

W  zakończonych rozgrywkach lig wojewódzkich nasze drużyny zaprezentowały się znakomicie wygrywając cztery z nich a w dwóch zajmując drugie miejsca. Jest to historyczna sytuacja jak jeszcze nie miała miejsca od początku powstania Akademii Sandecja. Czy jest to przypadek, gra na wynik czy EFEKT naszej pracy, zaangażowania i wprowadzonych zmian? Pozostawiamy to pytanie bez odpowiedzi  do indywidualnej oceny.

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW (A1)

Podopieczni Trenera Roberta Kubieli, mieli duże szanse na zwycięstwo w MLJ i na boisku zrobili wszystko co było możliwe. Ostatecznie o zajęciu drugiego miejsca zdecydował incydent z meczu Sokół Słopnice – Sandecja, przez niedopatrzenie zagrał zawodnik nie zgłoszony do rozgrywek i słusznie zostaliśmy ukarani walkowerem choć na boisku uzyskaliśmy wynik korzystny. W ostatecznym rozrachunku zabrakło punków z tego meczu. Mimo wszystko zespół juniorów starszych pod wodzą trenera Kubieli zaprezentował się bardzo dobrze zdobywając  najwięcej  z wszystkich drużyn 102 gole tracąc ich zaledwie 27. Należy wspomnieć, że w rundzie jesiennej drużynę prowadził Trener Adam Ciastoń i jego wkład w sukces drużyny jest również bardzo duży. Juniorzy Sandecji Vice- Mistrzem Małopolski !

Zespół juniorów młodszych wraz z Trenerem Markiem Zagórskim rywalizował ze zmiennym szczęściem, były mecze bardzo dobre ale zdarzały się też słabsze występy. O prymat w tej kategorii równorzędnie walczyło 4-5 zespołów. Mistrzostwo Małopolski drużyna trenera Zagórskiego zapewniła sobie rzutem na taśmę w ostatnim meczu pokonując bezpośredniego rywala, drużynę Pcimanki Pcim 1:0. Życzymy powodzenia w dwumeczu o awans do Centralnej Ligi Juniorów U17 z zespołem Karpat Krosno.

W II MLJM rywalizował zespół rocznika 2003 Trenera Jacka Ruchały. Rocznikiem  wiodącym w tych rozgrywkach był rocznik 2002, tak więc chłopcy często grali z zawodnikami o rok starszymi. Trzeba przyznać, że zdecydowanie ton rozgrywek nadawał zespół AP Profi Zielonki pewnie wygrywając Ligę. Nasz zespół zyskał cenne doświadczenia ostatecznie zajmując drugie miejsce premiowane awansem do I MLJM, jednak może tak się stać tylko w przypadku awansu podopiecznych trenera Marka Zagórskiego do CLJ U17. Kilku zawodników z tego rocznika również miała znaczący udział w awansie do baraży o CLJ U17 z zespołem trenera Zagórskiego.

Drużna Trampkarzy wraz z Trenerem Robertem Święsem konsekwentnie zmierzała po tytuł Mistrza Małopolski, kiedy już zapewniła sobie zwycięstwo całych rozgrywek w ostatniej kolejce znalazła pierwszego pogromcę ulegając w meczu derbowym Dunajcowi 2:3. Zespół trenera Święsa grał bardzo równo wygrywając 12 meczy, notując jeden remis i jedną porażkę. Trampkarze zyskali prawo gry w barażach o CLT U15 i mają duże szanse powrócić na ten szczebel rozgrywek po półrocznej przerwie.

Trampkarze z rocznika 2005 wraz z Trenerami Kamilem Bielem i Piotrem Saratowiczem do samego końca rywalizowała o prymat w MLT (C2). W ostatniej kolejce nasz zespół pewnie pokonał na wyjeździe Hutnika Kraków 0:2 i zapewnił sobie Mistrzostwo Małopolski. W tej kategorii rozgrywki toczyły się systemie jesień/wiosna, a pomimo zwycięstwa nie ma awansów. Gratulujemy drużynie i trenerom.

Zawodnicy rocznika 2006 wraz z Trenerami Jerzym i Jakubem Czerneckim pewnie zwyciężyli w rozgrywkach MLM. Przez całe rozgrywki zespół Młodzików nie zaznał goryczy porażki, a spośród 14 rozegranych meczy  wygrał 13, raz zremisował i zakończył rozgrywki z najlepszym bilansem bramkowym 48-9. Nad drugą w tabeli Wisłą Kraków nasz  zespół uzyskał 8 pkt. przewagi, a nad trzecim  Fablokiem Chrzanów 10 pkt. Młodziki Mistrzem Małopolski!