Podsumowanie tygodnia (4-10.11.2019 r.)

Powoli kończą się rozgrywki w rundzie jesiennej sezonu 2019/20. Czas, więc na jedno z ostatnich podsumowań meczów rozegranych przez podopiecznych naszej Akademii w tym roku.

CLJ
Stal Rzeszów – Akademia Sandecja U-15 2:1
Skład:
Urlik – Frączek, Łatka Karol, Sadowski, Mendlarski, Badura (65 Karpiel), Pogwizd, Jarzębiak, Hobot, Kamiński (75′ Tokarczyk), Orzeł.
– To był nasz najsłabszy mecz w tej rundzie. Stal zagrała mocno w defensywie ustawiając się na kontrataki, nie mieliśmy pomysłu na grę w ataku pozycyjnym. Byliśmy za pasywni. Druga sprawa obie bramki straciliśmy znowu po SFG (rzut wolny i rzut rożny). Był ważny mecz dla nas nie mogliśmy go przegrać, jednak Biała wygrała z AP 21 i utrzymaliśmy się w Centralnej Lidze na wiosnę 2020. Za tydzień czeka nas ostatni mecz z Koroną Kielce – powiedział trener Marcin Faron.

OLJS
Grybovia Grybów – Akademia Sandecja U-18 2:5
Skład:
Sierota Kacper, Olchawa Szymon, Skoczeń Jakub, Klóska Jakub, Wojtas Kacper, Karpiel Jakub, Kusiak Karol, Ciastoń Rafał, Dzięciołowski Damian, Słaby Sebastian, Wontorczyk Karol.
Weszli: Gucwa Sławomir, Gucwa Paweł, Mordarski Adrian, Ziemnik Marcin, Czachura Jakub , Kozłowski Krystian
Bramki: Ciastoń Rafał, Klóska Jakub, Kusiak Karol, Mordarski Adrian x2.
– Końcowy wynik spotkania nie wskazuje na to, że był to łatwy mecz dla naszej drużyny. Pierwszą bramkę zdobyliśmy po składnej akcji i bardzo dobrym dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska Sebastiana Słabego i dołożeniu głowy przez Rafała Ciastonia. Ozdobą meczu była bramka strzelona przez Karola Kusiaka, który po ograniu dwóch rywali lewą nogą umieścił piłkę pod poprzeczką bramki rywala. Niestety przy wyniku 3:0 nasi zawodnicy myśleli , że jest po meczu. Gospodarze po strzeleniu bramki uwierzyli ,że mogą powalczyć i tylko dzięki świetnym interwencjom Kacpra Sieroty możemy zawdzięczać, że nie straciliśmy kilku bramek. Mecz się uspokoił dopiero po dwóch bramkach Adriana Mordarskiego. Pochwała za wygraną, ale też trzeba zganić nasz zespół za zlekceważenie przeciwnika, bo gra się do końcowego gwizdka, a nie tylko przez połowę spotkania – ocenił szkoleniowiec drużyny, Marek Zagórski.

Baraż o awans do II MLT
Wisła Czarny Dunajec – Akademia Sandecja U-14 0:1

– Wyszliśmy na ten mecz mocno zmotywowani i od pierwszych minut napieraliśmy na bramkę przeciwnika chcąc jak najszybciej zdobyć bramkę. Sytuacji do tego nie brakowało jednak, w ostatnim momencie albo obrońcy ofiarnie blokowali strzały albo na ich drodze stawał bardzo dobrze dysponowany w tym dniu bramkarz gospodarzy. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania, postanowiliśmy na jeszcze większą ofensywę zmieniając ustawienie taktyczne, takie posunięcia przyniosły zamierzony efekt i w 70. min spotkania po składnej akcji zespołowej piłka po strzale Krzysztofa Piskora znalazła drogę do bramki. Do końca spotkania kontrolowaliśmy przebieg meczu stwarzając kolejne sytuacje jednak wynik już nie uległ zmianie. Gratulacje dla całego zespołu za zaangażowanie, determinację i wiarę w końcowych sukces. Cel na jesień został zrealizowany w stu procentach – AWANS JEST NASZ! Na wiosnę będziemy występować II MLT z mocnymi drużynami starszymi o rok, a więc zdobywać cenne doświadczenia w rozwoju piłkarskim – podsumował trener Jerzy Czernecki