Podsumowanie tygodnia Akademii

Zapraszamy do lektury podsumowania tygodnia w naszej Akademii. Musimy przyznać, że sporo się działo.

I MLM
Tarnovia – Akademia Sandecja U-13 0:7 (0:4)
Skład: Florek, Piszczek, Orłowski, Najduch, Polański, Jaworski, Koral, Plata, Cisoń, Szczurowski, Pyrcioch, Smajdor, Ogorzałek.
Trener: Mariusz Tokarczyk.
– Mecz w Tarnowie rozgrywany był przy wysokiej temperaturze, stąd tempo gry nie było na najwyższym poziomie. Pomimo tego faktu, od pierwszej do ostatniej minuty to nasza drużyna była stroną dominującą, urządzając sobie trening strzelecki. Najpierw piłkę do siatki skierował Konrad Cisoń, chwilę później po strzale głową z rzutu rożnego podwyższył Mateusz Jaworski, następnie Tomek Najduch precyzyjnym uderzeniem z dystansu zaskoczył bramkarza gospodarzy, a strzelanie w pierwszej części zakończył Franciszek Smajdor. Po zmianie stron po jednym trafieniu dołożyli jeszcze kolejno: Jakub Plata, Franciszek Smajdor i Kuba Szczurowski. Rezultat mógł być o wiele wyższy, śmiało można stwierdzić, że 0:7 to „najniższy wymiar kary” dla drużyny Tarnovii. Na indywidualne wyróżnienie zasłużył Mateusz Jaworski, gratuluję – powiedział szkoleniowiec drużyny, Mariusz Tokarczyk.

I OLM
Biegoniczanka – Akademia Sandecja U-13 0:5 (0:2)

Bramki: Marcel Majewski, Daniel Starosta x2, Artur Głód, Karol Leśniak.
Skład: Dorian Florek, Michał Baczyśnki, Bartosz Górka, Krzysztof Orczykowski, Nikodem Kulig, Artur Głód, Marcel Majewski, Bartosz Świderski, Rafał Chmielowski, Karol Leśniak, Patryk Przepiórka, Jan Chwastek, Daniel Starosta.
Trener: Daniel Kurowski.
– W drugiej kolejce po poprzedniej porażce podejmowaliśmy zespół, który wygrał swój pierwszy mecz. Pamiętając rundę wiosenną poprzedniego sezonu, nie zlekceważyliśmy przeciwnika. Strzelanie od mocnego akcentu rozpoczął Majewski, który strzałem z dystansu pokonał bramkarza gospodarzy. Dalsze napory dały efekt bramkowy, swoją sytuację wykorzystał głową Starosta po pięknym dośrodkowaniu. Na przerwę schodziliśmy z dwubramkowym ale za razem pewnym prowadzeniem, bowiem Dorek interweniował tylko raz w pierwszej połowie, stąd decyzją trenera został przesunięty do pola. W drugiej połowie nadal intensywnie atakowaliśmy. Dobrze rozegrane stałe fragmenty gry dały efekt, najpierw druga bramka Starosty w tym meczu, który strzałem z linii bramkowej podwyższył wynik. Następnie Głód fenomenalnie uderzył w rzutu wolnego, po tej akcji trener dał szanse kilku graczom rezerwowym. Wchodząc na boisko zmotywowani dali z siebie wszystko, swoją sytuację wykorzystał Leśniak i mecz zakończył się wynikiem 0-5 dla nas. Mecz bardzo dobrze rozegrany przez naszych zawodników, którzy pokazali, że po poprzedniej porażce umieli się podnieść – skomentował spotkanie Daniel Kurowski.

2 MLJM
Akademia Sandecja U-16 – Unia Tarnów 0:1

Skład: Studencki Kacper, Sikora Andrzej, Michałczak Hubert, Faltyn Dominik, Jarzębak Kacper, Żarnowski Kamil, Jaworski Jakub, Koszyk Konrad, Talar Kacper, Proszek Maciej, Kubiela Daniel.
Grali również: Żąłnowski Kamil, Olchawa Dominik, Popiela Mateusz, Jarzębak Marcin.
– Pomimo niekorzystnego wyniku, był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Rywalizowaliśmy ze starszym rywalem i musieliśmy się przeciwstawić warunkom fizycznym jakimi dysponował przeciwnik. Szybkość podejmowania decyzji, technika, pomysł na grę były u nas na wysokim poziomie i pozwoliło nam to przejąć inicjatywę w tym spotkaniu. Stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji lecz znów zawiodła skuteczność. W końcówce meczu popełniamy błąd w defensywie i to pozwala gościom wywieź 3 pkt z Nowego Sącza. Pozostaje wielki niedosyt lecz całą pewnością pomimo przegranego meczu stawiamy kolejny krok na ścieżce w kierunku rozwoju – ocenił spotkanie, trener Robert Święs.

CLJ
Wisła Kraków – Akademia Sandecja U-15 4:0
Skład:
Urlik Jakub, Łatka Karol, Kowalik Piotr, Sadowski Oskar, Tokarczyk Jakub, Łatka Kamil, Frączek Jakub, Jarzębiak Mateusz, Hobot Stanisław, Pogwizd Brajan, Orzeł Arkadiusz.
Grali również: Cisoń Krystian, Mędlarski Karol, Pietrzak Patryk, Stróżak Mateusz, Tokarczyk Michał.
Trener: Faron Marcin.
– Trzeba zaznaczyć, że mecz z liderem grupy D CLJ U-15 miał dwie zasadniczo różne połowy. W pierwszych 40 minutach utrzymał się wynik bezbramkowy, a nasz zespół pokazał, że potrafi efektywnie zagrać niskim pressingiem. Co więcej, kilkukrotnie udało się przejść do kontrataku i stworzyć zagrożenie pod bramką Wisły. Szczególnie szkoda bardzo dobrej okazji bramkowej, którą miał Arkadiusz Orzeł, jednak jego strzał z łatwością wybronił bramkarz gospodarzy. W pierwszej połowie Wisła tak naprawdę nie stworzyła żadnej dogodnej okazji do zdobycia gola – mówił po spotkaniu trener drużyny.
– Druga połowa miała już inne oblicze. W 44. minucie, po stałym fragmencie gry, straciliśmy pierwszego gola. Od tego momentu zespół Wisły tworzył coraz większe zagrożenie pod naszą bramką, co po kolejnym błędzie w naszych szeregach zaowocowało drugim golem dla gospodarzy (60. minuta spotkania). Kolejne dwie bramki (65. oraz 70. minuta) były efektem braku odpowiedniej asekuracji i zapewne też niemałego zmęczenia, gdyż mecz odbywał się w temperaturze około 30° – dodał.

MLJM
Akademia Sandecja U-17 – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:0
Skład:
Sierota, (Piotrowski), Wiewióra, Krok, Kołodziej, Szkred, Słaby, Kuźma (Hebda), Oleksy, Zygmunt (Leśniak), Wąchała (Palacz), Stawiarski (Zieleń).
– Po porażce w meczu z Hutnikiem, zespól przystąpił do meczu z Termalicą bardzo zmotywowany. Początek spotkania nie był najlepszy w naszym wykonaniu. W naszych poczynaniach było trochę chaosu i to przeciwnik mógł objąć prowadzenie ( strzał w słupek). Jednak to my zdobyliśmy gola po ładnym uderzeniu Kuźmy z dystansu. Druga połowa to już zupełna dominacja naszego zespołu. którą udokumentowaliśmy trzema bramkami. Zdobyli je Oleksy, Wiewióra i Kużma. Cieszy dobre tempo gry zespołu przez cały mecz – powiedział szkoleniowiec juniorów młodszych, Jacek Ruchała.

I OLT
Biegonicznaka – Akademia Sandecja U-14 1:5

– Drużyna Biegoniczanki ustawiona mocno defensywnie sprawiła w początkowej fazie meczu nam trochę problemów, budowaliśmy grę dużą ilością podań mając zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki jednak nie przekładało się to na klarowne sytuacje strzeleckie. W pierwszej połowie zdobyliśmy dwie bramki po stałych fragmentach gry. W drugiej części meczu nadal dominacja naszej drużyny jednak już częściej budowane akcje mogły się podobać. Tworzyliśmy sytuacje strzeleckie jednak kolejne bramki zdobywaliśmy ponownie po stałych fragmentach gry. Nie ustrzegliśmy się również błędu w defensywie co poskutkowało stratą kuriozalnej bramki – ocenił spotkanie trener Jerzy Czernecki.

II LOM
Ogniwo Piwniczna – Akademia Sandecja U-11 4:2

Bramki: Ogorzałek, Piskor x 2, Gramsz.
Kadra: Nowak, Jawor, Kosal, Piskor, Gramsz, Podosek, Ogorzałek, Majczak, Smajdor, Herman, Pater, Czyżycki, Kamiński, Białas.
– 3 września rozegrana została trzecia kolejka II Ligii Okręgowej Młodzika, w której drużyna Sandecji 2009 gościła na boisku Ogniwa Piwniczna. Pomimo nie najlepszego stanu boiska oraz fizycznej przewagi przeciwnika chłopcy naszej drużyny kolejny raz pokazali jak należy w piłkę grać zarówno indywidualnie jak i zespołowo. Dominacja naszego zespołu nie podlegała dyskusji a tylko brak skuteczności uchronił przeciwnika od większej liczby straconych goli. Nie ustrzegliśmy się błędów, po których bramkarz wyjmował piłkę z siatki ale ciągle się uczymy i wyciągamy wnioski, które zaprocentują na przyszłość. Gratulujemy zwycięstwa i czekamy na kolejne już 7 września w pojedynku z Grybovią – powiedział szkoleniowiec zespołu, Bartłomiej Damasiewicz.

OLJS
Poprad Muszyna – Akademia Sandecja U-18 1:3 (0:2)
Bramki:
Olchawa Szymon, Klóska Jakub, Skoczeń Jakub.
Skład: Piotrowski Rafał, Klóska Jakub, Olchawa Szymon, Skoczeń Jakub, Mąka Maciej, Lorek Dawid, Wojtas Kacper, Rzepka Patryk,Wiewióra Tymoteusz, Wontorczyk Karol, Karpiel Jakub.
Grali także: Ciastoń Rafał,Jasiński Jakub, Ligarski Piotr.
– Mecz pod całkowitą kontrolą Sandecji, która do przerwy ułożyła sobie spotkanie. Pierwszą bramkę po ewidentnym faulu zdobył z jedenastu metrów pewnym strzałem Jakub Klóska. Drugą bramkę po rzucie rożnym z głowy strzelił Olchawa Szymon. Druga połowa była dalej pod dyktando Sandecji, która znów po stałym fragmencie gry i dobrym dograniu piłki przez Kacpra Wojtasa z wolnego na bramkę zamienił Jakub Skoczeń. Pod koniec spotkania gospodarze zdobyli honorową bramkę – powiedział trener Marek Zagórski.