RAFAŁ WISŁOCKI NOWYM DYREKTOREM AKADEMII SANDECJA

Od 1 marca za kompleksowy rozwój sportowy, główne założenia programowe i wizję naszej Akademii odpowiedzialny będzie Rafał Wisłocki. Powołanie tak doświadczonej, a zarazem osoby z regionu na to stanowisko pozwoli na podniesienie poziomu szkolenia młodych zawodników z Sądecczyzny. Rafał jest uznanym specjalistą w piłkarskim świecie młodzieżowym. Z sukcesami przez kilka ostatnich lat zarządzał Akademią Wisły Kraków, tworząc jedną z najlepszych akademii w Polsce. Za jego kadencji do pierwszej drużyny krakowskiego zespołu trafili między innymi: Aleksander Buksa, Daniel Hoyo-Kowalski, Patryk Plewka, Kacper Laskoś, Daniel Morys, Kacper Chorążka, a także Mateusz Wyjadłowski, zaś do Akademii Wisły, Kamil Ogorzały oraz Szymon Tokarz będący obecnie w kadrze naszego 1-ligowego zespołu.

Rafał będzie w głównej mierze odpowiedzialny za sztab trenerski, wdrożenie zintegrowanego systemu szkolenia, wprowadzenie jednolitego systemu gry oraz wyszukiwanie i pozyskiwanie talentów z naszego regionu. Będzie także członkiem sztabu szkoleniowego Dariusza Dudka, odpowiedzialnym za łączność pomiędzy Akademią, a zespołem występującym w Fortuna 1 Liga.

Rafał Wisłocki to 34-letni trener piłki nożnej pochodzący z niedalekiej Ropy. Jest absolwentem krakowskiej AWF oraz podyplomowych studiów na wrocławskiej WSZiC. Jego zawodowa kariera związana jest głównie z Wisłą Kraków, w której przez 12 lat przeszedł od roli stażysty, trenera, koordynatora, dyrektora akademii, aż do funkcji Prezesa, najpierw piłkarskiej spółki, a następnie TS Wisła Kraków. Wisłocki odbył liczne staże trenerskie w kraju (Wisła, Garbarnia Kraków) i zagranicą (m.in. Athletic Club, Benfica Lizbona, PAOK Saloniki, Bayer Leverkusen, ASSE Saint-Etienne, Dinamo Zagrzeb, belgijska federacja KBVB+KAS Eupen, PSV Eindhoven), był także uczestnikiem i prelegentem na wielu konferencjach szkoleniowych. Przez kilka lat współpracował z Uniwersytetem Jagiellońskim w zakresie prowadzenia zajęć piłkarskich, a także praktyk w klubie sportowym dla studentów psychologii.