TRENING GRUPY TOP TALENT

W minione, środowe popołudnie wyróżniający się zawodnicy Akademii Sandecja z grupy TOP TALENT odbyli jednostkę treningową, którą zgodnie z założeniami tego projektu prowadził trener Tomasz Kafarski wraz ze swoim sztabem szkoleniowym. Były to pierwsze zajęcia w tym roku, ale zawodnicy będą spotykali się cyklicznie.

– Widzę dużą zasadność w powołaniu takiej grupy i objęciu jej specjalnym nadzorem treningowym. Stąd też, razem z całym moim sztabem szkoleniowym, dwa razy w miesiącu prowadzimy dla niej indywidualne zajęcia. Chciałbym żeby wpisywały się one w mikrocykl tych młodych chłopaków, tak aby nie powielać tego co już było. Widać, że podopieczni Akademii Sandecja ambitnie podchodzą do zajęć; cieszą się nimi. Mam nadzieję, że dzięki temu poznamy nowe twarze do naszej drużyny – powiedział trener, Tomasz Kafarski.

Przypomnijmy, że grupa TOP TALENT powstała w zeszłym roku, wyniku wprowadzenia nowej strategii Klubu. Znaleźli się w niej wyróżniający się adepci Akademii Sandecja z roczników 2000-2003. Jest ona pod stałą obserwacją sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny, a także władz Klubu. Jej pierwszymi beneficjentami są Wiktor Szewczak oraz Sebastian Wąchała, którzy w lutym podpisali profesjonalne kontrakty z „Biało-czarnymi”.

– Bardzo się cieszę że wraz z początkiem wiosny zawodnicy z grupy TOP TALENT rozpoczęli treningi pod okiem trenerów I zespołu, jest to bardzo ważny dla mnie projekt, ale i myślę że również dla tych chłopaków, którzy dzięki takim jednostkom dostają pozytywnego kopa do dalszej pracy. Chciałbym tylko zaznaczyć, iż ta grupa nie jest hermetycznie zamknięta i każdy zawodnik z Akademii może do niej trafić. Bardzo również dziękuję trenerom ze sztabu pierwszego zespołu za poświęcony czas, który z pewnością zaowocuje w przyszłości – skomentował Dyrektor Akademii Sandecja, Mateusz Dwojak.