Tryumf podopiecznych trenera Roberta Kubieli

W minioną sobotę, w hali Liceum Ogólnokształcącego, w Starym Sączu odbyła się XXVIII Edycja Halowych Mistrzostw, a konkretnie finał strefowy. Do zmagań przystąpiło osiem drużyn, a najlepsi okazali się juniorzy starsi z naszej Akademii.

Uczestników zawodów podzielono na dwie grupy. Podopieczni trenera Roberta Kubieli trafili do tej z Wiatrem Ludźmierz, LKS-em Uście Gorlickie oraz Krokusem Przyszowa i zajęli w niej drugie miejsce (zwycięstwo i dwa remisy – przyp. red.). To spowodowało, że w półfinale mierzyli się z Sokołem Słopnice.

Rywal postawił bardzo trudne warunki, przez co w regulaminowym czasie gry padł remis (2:2) i do wyłonienia finalisty konieczna była seria rzutów karnych. Te lepiej wykonywali „Biało-czarni”, dzięki czemu awansowali dalej.

Finał, w którym to nowosądeczanie mierzyli się z Wiatrem Ludźmierz, miał bardzo podobny przebieg i także rozstrzygnął się po serii jedenastek. Znów skuteczniejsi okazali się podopieczni naszej Akademii. Tym samym to oni zakończyli cały turniej na pierwszym miejscu!

Panowie serdecznie Wam gratulujemy i życzymy kolejnych tak wspaniałych sukcesów!

Kolejność końcowa
1. Akademia Sandecja
2. Wiatr Ludźmierz
3. Sokół Słopnice
4. Lepietnica Klikuszowa
5. Glinik Gorlice
6. LKS Uście Gorlickie
7. Krokus Przyszowa
8. Gród Podegrodzie

Najlepsi zwodnicy
1. Piotr Ligarski (Akademia Sandecja)
2. Łukasz Siaskiewicz (Wiatr)
3. Wojciech Mirek (Sokół)

Akademia Sandecja U-19: Maciej Mąka, Piotr Ligarski, Damian Dzęciołowski, Sławomir Gucwa, Sebastian Słaby, Paweł Bryja.