Turniej „Ferie z piłką nożną”

W miniony piątek (7 lutego) na zakończenie ferii zimowych zawodnicy z rocznika 2012 wzięli udział w turnieju pod nazwą „Ferie z piłką nożną”, organizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy „Lach” Podegrodzie. Zawody odbyły się w miejscowości Brzezna k. Nowego Sącza.

Akademię Sandecja reprezentowało 14 zawodników podzielonych na dwa zespoły. Drużyny prowadzone przez trenera Roberta Bulzaka rozegrały bardzo dobry turniej, prezentując na tle przeciwników wysoki poziom sportowy. Młodzi zawodnicy pokazali kombinacyjną grę, która oparta była przede wszystkim na współpracy i dużej wymienności podań. Postawa taka często była nagradzana oklaskami z trybun.

W turnieju udział wzięło 10 drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach A i B, każdy z każdym. Następnie drużyny z miejsc IA i IIB oraz IB i IIA rozegrały półfinał, a pozostałe drużyny mecze o miejsca V-X.

W pierwszym półfinale doszło do „bratobójczego” pojedynku, który po wyrównanym meczu zakończył się minimalną wygraną 1:0 Akademii Sandecja U-8 I nad Akademią Sandecja U-8 II. Niestety w meczu o III miejsce druga drużyna uległa Biegoniczance.

Ukoronowaniem zmagań turniejowych był finał w którym nasi podopieczni stanęli naprzeciw drużyny Mineralnych Krynica. Finał w regulaminowym czasie zakończył się remisem 1:1, dlatego o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. W pierwszej serii nasz bramkarz Krzysztof Jasiński obronił silny strzał w środek bramki, następnie Krzysztof Owca nie dał szans golkiperowi Mineralnych. W drugiej serii zawodnik z Krynicy trafił
w słupek, a formalności dopełnił drugi z podopiecznych trenera Roberta Bulzaka, Kacper Kruczek ustalając wynik na 2:0.

Warto zaznaczyć, że koronę Króla Strzelców zdobył reprezentant „Biało-czarnych” Krzysztof Owca – gratulujemy!

Akademia Sandecja U-8 I: Krzysztof Owca, Jakub Nowak, Dawid Matusik, Kacper Kruczek, Krzysztof Jasiński, Michał Jamrozowicz, Szymon Białogłowicz.

Akademia Sandecja U-8 II: Szymon Wójcik, Marcel Pękala, Mikołaj Nesterak, Borys Gramsz, Nikodem Gadzina, Oliwier Bublewicz, Alan Adamek.

Uczestnicy: Dunajec Nowy Sącz, Biegoniczanka Nowy Sącz, Mineralni Krynica, Poprad Rytro, Akademia Sandecja, Sokoliki Stary Sącz, UKS Lach Podegrodzie.