TYGODNIOWY PRZEGLĄD AKADEMII

Małopolska Liga Juniorów StarszychSandecja Nowy Sącz 4 – 0 AP Profi Zielonki Bramki: Daniel Szeliga, Jakub Niemas, Wiktor Żołądź, Patryk Janik Skład: Ciwiński – Klóska, Niemas (70′ Ligarski), Szeliga, Król (50′ Bryja)  – Wokacz, Żołądź – Bryja, Fryzowicz (60′ Olchawa), Ziemnik (60′ Słaby) – Janik „Bardzo solidny mecz w naszym wykonaniu. Wszystkie zalecenia i przedmeczowe założenia zostały zrealizowane. Jedyne co może lekko martwić to słaba skuteczność.” – powiedział Robert Kubiela

Małopolska Liga Juniorów Młodszych (r. 2002)

Sandecja Nowy Sącz 3 – 0 Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Bramki: Kusiak Karol x2, Skoczeń Jakub

Skład: Hajduk Kacper, Chlipała Jan, Skoczeń Jakub, Oleksy Wojciech, Kołodziej Kacper, Sławecki Mateusz, Kuźma Jan, Wontorczyk Karol, Kusiak Karol, Sandera Oliwier. Janczy Jakub.

Grali również: Wojtas Kacper, Lorek Dawid, Kozłowski Krystian

Mecz pod całkowitą kontrolą gospodarzy. Jedynie przez pierwsze 15 minut goście dorównywali kroku zespołowi Sandecji, gdzie w dwóch okazjach znakomicie zachował się nasz bramkarz Kacper Hajduk. W dalszej części meczu już warunki na boisku dyktowali zawodnicy naszej Akademii po pięknej akcji Wojciecha Kołodzieja. Ograł on trzech zawodników w polu karnym i wyłożył piłkę jak na tacy Karolowi Kusiakowi, który dopełnił formalności z 10 metrów.

W drugiej części spotkania zespół kontrolował sytuację na boisku i dołożył jeszcze dwa trafienia (z wolnego Jakub Skoczeń pokonał bramkarza gości oraz po strzale głową Karol Kusiaka, który wykorzystał fantastyczne dośrodkowanie Oliwiera Sandery)

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych (r. 2003)

Limanovia Limanowa 4 – 2 Sandecja Nowy Sącz

Skład: SIEROTA, WIEWIÓRA, KROK, CIASTOŃ, BIERYT, NOWAK, (WZOREK),MĄKA (WŁODARCZYK), SŁABY, ŚWIERAD (ZIELEŃ), SOBCZYK (KWIT), ZYGMUNT.

„Pierwsza połowa to bardzo dobra gra drużyny, która po składnych akcjach zdobyła dwa gole wychodząc na prowadzenie 2:0. W tej części  gry dobrze operowaliśmy piłką, graliśmy agresywnie i skutecznie w obronie. Jednak chwila nieuwagi kosztowała nas stratę gola i na przerwę schodziliśmy z przewagą jednej bramki. Druga połowa to niestety słabsza gra naszego zespołu. Brakowało nam agresywności w odbiorze piłki . Widać było brak zdecydowania w grze 1×1 w obronie co spowodowało, że przeciwnicy strzelili trzy gole i mecz zakończył się nasza porażką.

I  MAŁOPOLSKA LIGA TRAMPKARZY

SANDECJA NOWY SĄCZ 2 – 1 AS PROGRES KRAKÓW

BRAMKI: Maciej Proszek, Kacper Talar

SANDECJA – Kacper Studencki, Grzegorz Bogdanowicz, Dominik Faltyn,  Hubert Michałczak,  Arkadiusz Ziemnik, Kamil Żarnowski, Jakub Jaworski, Mateusz Popiela, Maciej Proszek, Kacper Talar, Kacper Jarzębak.

Grali Również:  Marcin Jarzębak, Karol Jasiński, Dominik Olchawa, Daniel Kubiela.

Trener Robert Święs: „Dobry mecz w naszym wykonaniu, znaczna część spotkania toczyła się  pod nasze dyktando. Cieszy duża liczba pozytywnych zachowań zawodników,  podczas otwarcia gry, jak i w trakcie jej budowania. Martwi skuteczność. Wiemy nad czym mamy pracować.”

1 miejsce w Respect Cup!

Przez 2 dni na Szalowa Sport Arena (23-24.04) trwała rywalizacja piłkarska drużyn w kategorii U-12. Pośród uczestników znalazły się dwie drużyny Sandecji, które uzyskały następujące wyniki:

Sandecja I – Glinik Gorlice 5:0.

Drużyna w składzie: Florek, Piszczek, Koral, Ogorzałek, Polański, Jaworski, Najduch, Pyrcioch, Cisoń, Mróz, Smajdor w dobrym stylu zwyciężyła turniej z bilansem bramkowym 31:0!

Wyróżnienie dla najbardziej wartościowego zawodnika otrzymał Tomasz Najduch, gratulujemy!

Sandecja II – Nowa Jastrząbka 2:0.

Drużyna w składzie: Chmielowski, Zarzeka, Górka, Orczykowski, Kulig, Świderski, Głód, Majewski, Daniel, Leśniak, Baczyński zakończyła rywalizację na 16. miejscu z bilansem 3 zwycięstw, 2 remisów i 5 porażek.

Najbardziej wartościowym graczem okazał się Bartosz Górka, gratulujemy!

Trenerzy: Mariusz Tokarczyk i Daniel Kurowski.

Respect Cup był dobrze zorganizowanym turniejem gwarantującym dużo gry z rówieśnikami w komfortowych warunkach. Każdy z naszych graczy rozegrał wiele minut i różnym stopniu realizował swoje zadania na boisku. Dzięki życzliwości rodziców – Aleksandra Piszczka i Tomasza Leśniaka posiadamy materiały do analizy w postaci nagrań video, dziękujemy!

Ekstraliga Talentów Akademia Sandecja 2008

W dniu 24.03.2019 przyszło nam zmierzyć się w Ekstralidze Talentów w Chełmku. Pierwsza nasza wizyta na Śląsku i od razu wygrana! Zmierzyliśmy się z rywalami z województw śląskiego, małopolskiego i świętokszyskiego. Bardzo fajnie zoorganizowany turniej, dużo grania oraz dużo ciekawych zespołów. W swojej grupie rozegraliśmy 7 wartościowych spotkań, 5 razy zwyciężając, 1 remis, 1 porażka na koniec turnieju. Ostatecznie zajmujemy 1 miejsce. Warto wspomnieć, iż najlepszym bramkarzem turnieju został uznany nasz zawodnik Adrian Damasiewicz.

Sandecja – Unia Oświęcim 0-0
Sandecja – DAP Kielce 3-0
Sandecja – SMS Żywiecka APN 3-0
Sandecja – Orzeł Mokre Mikołów 1-0
Sandecja – MUKP Dąbrowa Górnicza 2-1
Sandecja – AS Progres Kraków 1-2

Akademia Sandecja: 1. Damasiewicz Adrian, 2.Łukaszczyk Franciszek, 3. Krawczyk Kasper, 4. Jurczyński Dawid, 5. Mróz Jakub, 6. Krzak Kacper, 7. Filip Patryk, 8. Śmietana Szymon, 9. Zakrzewski Piotr, 10. Mąka Igor, 11. Grabczyk Adam, 12. Płachta Daniel

Trener: Michał Jawczak, Kierownik: Magdalena Łukaszczyk

„Przede wszystkim jestem zadowolony z możliwości skonfrontowania się z drużynami którymi do tej pory nie mieliśmy okazji grać. Jak widać idziemy w dobrym kierunku ciężko pracując na treningach. Cieszy to, że wszyscy zawodnicy zagrali dużo minut gdyż ten turniej był wymagający. Doby turniej w naszym wykonaniu gdzie w większości meczów realizowaliśmy założone cele i to my nadawaliśmy ton grze. Jedynie martwi mnie trochę fakt iż strzeliliśmy mało bramek w stosunku co do wypracowanych sytuacji na boisku. Mamy nad czym pracować..” – podsumował trener Michał Jawczak.

Rocznik 2006

Małopolska Liga Młodzików

Wisła Kraków 2 – 3 Sandecja Nowy Sącz

Bramki: Mateusz Stróżak 8′, Arkadiusz Nowak 18′ (z karnego), Igor Maślanka 20′

Skład: Jakub Urlik – Jakub Tokarczyk, Piotr Kowalik, Michał Piszczek – Kacper Laskosz, Arkadiusz Nowak, Igor Maślanka, Patryk Kupczak – Mateusz Stróżak; Kacper Wokacz, Maciej Pazdan, Kacper Liberda, Fabian Krawczyk, Adrian Salamon, Julian Hrabczak

„Mecz był prowadzony w szybkim tempie oba zespoły  chciały grać „do przodu” nie brakowało ciekawych akcji i goli. Pierwszą bramkę straciliśmy po ewidentnym błędzie sędziego już w 6 minucie. Wyzwoliło to w chłopakach jeszcze większą motywację, zaatakowali  mocniej z dużą determinacją i taka gra przyniosła wyrównanie już 2 min później. W pierwszej połowie zdobyliśmy jeszcze dwie bramki co było efektem naszej przewagi w tej części meczu. Po przerwie to przeciwnicy częściej stwarzali zagrożenie pod naszą bramką ale nasz zespół umiejętnie się bronił i od czasu do czasu wyprowadzał groźnie kontrataki. Ostatecznie zawodnikom Wisły udało się zdobyć kontaktowego gola w doliczonym czasie gry ustalając wynik meczu na 2:3. Gratuluję zespołowi udanego startu w rozgrywkach I MLM. Naszym celem jest w każdym kolejnym meczu grać z takim zaangażowaniem, doskonalić swoje umiejętności, niwelować braki i poprawiać błędy. Musimy pamiętać, że „zwycięstwa usypiają”  My musimy być ciągle czujni.” – skomentował mecz trener Jerzy Czernecki

To była udana sobota dla zawodników z Akademii Sandecja rocznika 2006, którzy odnieśli podwójny sukces, najpierw wygrali mecz MLM w Krakowie z Wisłą Kraków 3:2, a pozostali zawodnicy, którzy nie zostali powołani do kadry – rozgrywali turniej w Stróżach. Na zaproszenie drużyny Akademii Kolejarz Stróże pojawiło się 12 drużyn z lokalnego podwórka. Zostaliśmy podzieleni na 2 grupy gdzie przyszło rozgrywać nam mecze z :

Sandecja – Mordarka 2:1 (Marcinowski x2)
Sandecja – Kolejarz 2:1 (Sosnowski x2)
Sandecja – Grybovia 5:0 (Frelich, Rosiek, Marcinowski, Jasiński, Sosnowski)
Sandecja – Biegoniczanka 1:0 (Urlik)
Sandecja – AP Goal 1:0 (Pieńkus)

Komplet zwycięstw dał nam pierwsze miejsce w grupie, co oznaczało że zagramy o pierwsze miejsce turnieju z drużyną, która zajęła pierwsze miejsce w grupie B. Przeciwnikiem okazała się być drużyna Beskidzkiej Akademii Piłkarskiej.

Finał:
Sandecja – BAP 3:0 (Sosnowski x2, Marcinowski)

Podsumowując, niezła gra całego zespołu i komplet zwycięstw w końcowym rozrachunku napawa optymizmem przed zbliżającymi się rozgrywkami rundy wiosennej w I OLM oraz już za tydzień w mocno obsadzonym turnieju API w Zakopanem.

Akademia Sandecja wystąpiła w składzie: Tokarz , Rutecki , Rosiek , Bocheński , Marcinowski , Pieńkus , Frelich , Sosnowski , Krok , Urlik , Michalik , Jasiński , Biskup.

Trener: Jakub Czernecki i Mariusz Tokarczyk

„Zwycięstwo w turnieju to na pewno kolejny bodziec do jeszcze cięższej pracy na treningach, czekają nas mocne turnieje – za tydzień zagramy w międzynarodowym turnieju API Zakopane z silnymi drużynami a także oczekujemy startu rundy wiosennej w I OLM, w której o ligowe punkty nie będzie łatwo. Jestem optymistycznie nastawiony, dzisiejsza gra pokazała , że drzemie w nas duży potencjał ofensywny. Składne akcje , dużo wypracowanych sytuacji które przełożyły się na zdobycie aż 14 bramek we wszystkich 6 meczach. Cieszy również fakt, że w turnieju straciliśmy tylko 2 bramki co obrazuje naszą dobrą grę defensywną nad którą pracowaliśmy przez długi czas na treningach.” – Trener Jakub Czernecki