U-9 na turnieju w Sosnowcu. Ekstraliga Talentów.

W ostatnim dniu lutego drużyna U-9 (rocznik 2012) reprezentowała Naszą akademię podczas turnieju w Sosnowcu rozgrywanego w ramach Ekstraligi Talentów.

Tym razem o kolejności miejsc nie decydowały punkty a ilość zdobytych goli. Rywalizacja o miano najlepszej ofensywy odbywała się systemem „każdy z każdym”.

Podczas popołudniowej sesji w grupie C zameldowały się następujące zespoły: Sandecja Nowy Sącz, Zagłębie Sosnowiec, Górnik Zabrze, Barca Academy, MOSiR Mińsk Mazowiecki, Mineralni Krynica, AP Górki Śląskie oraz LKS Jawiszowice.

Podopieczni trenera Roberta Bulzaka wystąpili w następującym składzie: Alan Adamek, Szymon Białogłowicz, Oliwier Bublewicz, Nikodem Gadzina, Borys Gramsz, Kacper Kruczek, Franciszek Krzemień, Jakub Nowak, Marcel Pękala, Nikodem Urlik.

Nasi zawodnicy w każdym starciu dawali z siebie wszystko, żeby zdobyć jak najwięcej goli zostawiając serce na murawie. Podczas jednego z meczy rozgrywanych przez naszą drużynę miała miejsce historyczna chwila – na tym etapie rozgrywek zadebiutował system VAR. Arbiter na podstawie videoweryfikacji podyktował niestety rzut karny przeciwko naszej drużynie. Chłopcy walkę o piękne gole ostatecznie zakończyli na 5 miejscu. Z danych podanych przez organizatora wynika, że grupa C była najmocniejszą tego dnia ponieważ podczas wszystkich spotkań padło ponad 200 goli a w pozostałych grupach znacznie poniżej tego wyniku.

Wszystkim drużynom dziękujemy za sportową rywalizację i gratulujemy zdobytych miejsc! Szczególne podziękowania kierujemy w stronę zawodników za godne reprezentowanie Fundacji Akademia Sandecja oraz za walkę w każdym meczu do ostatniej minuty.

Wyniki naszej drużyny:

Sandecja – Mineralni Krynica 5:2

Sandecja – Zagłębie Sosnowiec 4:4

Sandecja – MOSiR Mińsk Mazowiecki 0:5

Sandecja – Górnik Zabrze 7:2

Sandecja – Barca Academy 2:6

Sandecja – AP Górki Śląskie 2:5

Sandecja – LKS Jawiszowice 5:3