Współpraca z firmą ACTIMET

Dzięki pomocy firmy PRO-LOG wchodzimy na jeszcze wyższy poziom pracy w Akademii Sandecja.

Od lipca oficjalnie podjęliśmy współpracę z firmą ACTIMET, reprezentowaną przez jednego z jej twórców i zarazem Trenera z bardzo dużym doświadczeniem pracy w przygotowaniu motorycznym w różnych dyscyplinach drużynowych Łukaszem Kirszenstein, obecnie pracującym w Irlandii głównie z drużynami hurlingu (bardzo dynamiczna gra drużynowa).

Firma ACTIMET wprowadziła na rynek doskonałe narzędzie do monitorowania i raportowania pracy sportowców, które zapewnia rozwiązanie najczęściej występujących problemów w pracy z sportowcami indywidualnymi jak i zespołami. Jest to jedno z pierwszych tego typu rozwiązań, które jest już bardzo popularne i obecnie używane przez wiele organizacji i drużyn w Europie, Australii i USA, ale obecnie jedyne dostępne w języku polskim. W kraju jesteśmy jedną z kilku pilotażowych akademii, które zdecydowały się wprowadzić to rozwiązanie (Lechia Gdańsk, Warta Poznań).

Actimet pozwala trenerom znaleźć „optymalny punkt” by trenować ciężej, efektywniej i minimalizować ryzyko urazów. Już 15% skok obciążenia treningowego, tydzień do tygodnia, może zwiększyć ryzyko kontuzji aż o połowę. Actimet w prosty sposób pozwala kontrolować dystrybucje obciążeń treningowych. Można efektywnie zarządzać objętością treningu (analizując jak dużo nasi sportowcy trenują) oraz jego intensywnością (jak ciężko trenują). Poprzez monitorowanie monotonii treningowej i stanu wysilenia zawodników jesteśmy w stanie trenować ich optymalnie, bez ryzyka wprowadzania ich w stan przetrenowania. 

Actimet pomoże nam w bezpośredni sposób:

  • Zaplanować sesje i obciążenia treningowe
  • Zrozumieć lepiej, ile i jaką pracę wykonują nasi zawodnicy oraz jak reagują na zaplanowane obciążenia treningowe
  • Analizować oceny wellness i obciążenia treningowe

A wszystko to dzięki szybkiej aplikacji, którą instalują zawodnicy na swoich telefonach, pozwalającą sportowcowi na bardzo proste i szybkie wprowadzanie danych treningowych oraz poziomu regeneracji i ich natychmiastową synchronizację z portalem trenerskim.

To nowe narzędzie będzie bardzo dobrze wpisywać się plan pracy naszych trenerów z zawodnikami od Trampkarza poprzez grupy Juniorów aż do II zespołu Sandecji. Znacznie usprawni planowanie, monitoring obciążeń treningowych ich stan regeneracji oraz gotowości do podjęcia kolejnej aktywności. Jest też elementem budowania świadomości u naszych zawodników, lepszego zrozumienia funkcjonowania własnego ciała, reakcji na optymalne bodźce treningowe oraz istotności procesów regeneracyjnych podczas uprawiania sportu. To z kolei powinno ograniczyć barierę przejścia z piłki amatorskiej na ścieżkę profesjonalnego uprawiania sportu i otworzy jeszcze szersze horyzonty dla naszych młodych zawodników do zaistnienia na poziomie centralnym.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy firmie PRO-LOG za pomoc finansową i możliwość dalszego rozwoju naszej Akademii a także firmie ACTIMET za zaufanie i możliwość współpracy z najlepszymi fachowcami dla dobra naszych podopiecznych.

Już wkrótce poinformujemy o kolejnych zmianach dokonywanych w Naszej Akademii, które będą kolejnym krokiem w rozwoju naszych zawodników.