Zmieniamy się dla Was…

Zmieniamy się dla Was…

Tak jak Państwa ostatnio informowaliśmy podpisanie umowy i wdrożenie systemu aplikacji Actimet to kolejny krok w rozwoju naszej Akademii. System ten wyposaża naszych Trenerów, a także sztab medyczny w kolejne narzędzie do monitoringu obciążeń treningowych oraz poziomu zmęczenia naszych zawodników. Pozyskane w ten sposób informacje w znacznym stopniu przyczynią się do budowania kolejnych jednostek treningowych a także profilaktyki urazów. Mamy nadzieję, że efekty będą zauważalne w niedalekiej przyszłości.

Kolejną ważną zmianą w naszych strukturach jest obsada kadry trenerskiej w poszczególnych rocznikach, a także liczebności poszczególnych grup treningowych. Mamy nadzieję, że korekty jakich dokonaliśmy w nadchodzącym sezonie 2020/2021 jeszcze bardziej podniosą poziom sportowy w poszczególnych rocznikach, a także będą mocnym bodźcem dla naszych zawodników do cięższej i solidnej pracy.

Ważną zmianą jest wprowadzenie dwóch trenerów prowadzących w danym roczniku w kategoriach od trampkarza do skrzata. Żywimy nadzieję, że podwójna obsada trenerska nie tylko scali rocznik ale również mocno przyczyni się do jeszcze większej indywidualizacji treningu w tych kategoriach wiekowych.

W kategoriach trampkarz, młodzik, orlik liczba zawodników zostanie ograniczona do 24 osób trenujących. Nie oznacza to, że kadry zostały na dzień dzisiejszy zamknięte, przeciwnie, ciągle trwają nabory do tych kategorii. Przewidujemy, że dzięki temu ilość zawodników, dwóch trenerów w każdej jednostce oraz wysoki poziom sportowy sukcesywnie wpłyną na czynione postępy przez poszczególnych zawodników a co za tym idzie usprawni to rozwój całej drużyny.

Aktualna kadra szkoleniowa Akademii Sandecja na sezon 2020/2021 :

Sandecja II – Trener Mateusz Dwojak , Trener Paweł Zwoliński

Rocznik 2002 – Trener Marek Zagórski

Rocznik 2003 – Trener Jacek Ruchała

Rocznik 2004 – Trener Robert Święs

Rocznik 2005 – Trener Robert Kubiela

Rocznik 2006 – Trener Jerzy Czernecki , Asystent Trenera Kamil Kruczek

Rocznik 2007 – Trener Arkadiusz Sajdak, wacat

Rocznik 2008 – Trenerzy Michał Jawczak, Andrzej Grabczyk

Rocznik 2009 – Trenerzy Robert Święs , Bartłomiej Damasiewicz

Rocznik 2010 – Trenerzy Wojciech Fritz, Adam Cisatoń

Rocznik 2011 – Trenerzy Bartosz Kozak, Jakub Czernecki,

Rocznik 2012 – Trenerzy Robert Bulzak, Marcin Faron

Rocznik 2013 – Trenerzy Tomasz Szczepański, Bartek Cisowski

Rocznik 2014 – Trenerzy Tomasz Szczepański, Bartek Cisowski

Nabór 2015/2016 – Tomasz Szczepański, Bartek Cisowski

Ponadto informujemy, że została przedłużona współpraca z fizjoterapeutą Akademii – Mateuszem Prusakiem oraz Trenerem Przygotowania Motorycznego Akademii – Mariuszem Merklingerem. Za szkolenie bramkarzy będą odpowiadać Koordynator i zarazem Trener U19-U12 – Paweł Zwoliński oraz Trener U10-U5 – Mariusz Różalski.

Nowym projektem w strukturach Akademii Sandecja będą zajęcia z zakresu Techniki Fundamentalnej. Trener techniki fundamentalnej będzie odpowiedzialny za treningi indywidualne w kategoriach trampkarz – junior, ( aktualnie roczniki 2006-2002). Jednostki te będą dodatkowymi zajęciami, które skupiać się będą na poprawie i doskonaleniu indywidualnych umiejętności technicznych wybranych zawodników. Koordynatorem tego projektu został Trener Marek Zagórski, a treningi ruszą już w miesiącu sierpniu.

Po dwóch latach współpracy Trener Mariusz Tokarczyk przestał być trenerem w Akademii Sandecja ,również Trener Daniel Kurowski opuścił szeregi kadry trenerskiej Akademii Sandecja, Trenerom bardzo dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej pracy z młodzieżą. Nową twarzą w strukturach Akademii Sandecja jest osoba Trenera Kamila Kruczka, który został asystentem Trenera drużyny U15 prowadzonej przez Jerzego Czerneckiego, drużyna ta w nadchodzącym sezonie będzie rywalizować w Centralnej Lidze U15.

Na zakończenie chcemy zakomunikować wszystkim naszym zawodnikom i ich rodzicom, iż mając na uwadze fakt z jak mocno utalentowaną młodzieżą pracujemy wszystkie korekty i nowości jakie wprowadzamy robimy z myślą o rozwoju indywidualnym naszych zawodników ale także o rozwoju naszej Akademii i poszczególnych roczników tak aby móc za jakiś czas wspólnie cieszyć się z sukcesów sportowych ale także osobistych naszych wszystkich wychowanków.

Dobro naszych zawodników i stworzenie im jak najlepszych warunków do realizacji swoich marzeń jest dla nas celem nadrzędnym. Pamiętajcie że dbamy nie tylko o aspekt sportowy, lecz także kształtujemy charakter naszych podopiecznych i troszczymy się o relacje w grupach. Chcemy wychować przyszłych mistrzów, oraz wspaniałych, młodych ludzi z silnym charakterem.

Zmieniamy się dla Was…

Ze sportowym Pozdrowieniem

Dyrektor i Trenerzy Akademii Sandecja